SPZsp
                                            
                                           
Witamy na naszej stronie!                    
    

                                                     
     SZKOŁA PODSTAWOWA w ZAMĘCINIE
                                       SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
   

Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły          Galeria zdjęć

Z życia szkoły - archiwum

Z życia szkoły 2013/2014

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO w SZKOLE PODSTAWOWEJ w ZAMĘCINIE
  Rok szkolny 2013/2014 zakończony! Uroczystość uświetnił szanowny gość: Burmistrz Choszczna pan Robert Adamczyk, który wręczył nagrodę książkową najlepszemu uczniowi- Konradowi Miszkiewiczowi z klasy VI- za średnią ocen 5,8 i wzorowe zachowanie. CZYTAJ WIĘCEJ

 • ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE
  26 czerwca 2014r. był bardzo ważnym dniem dla 5 6-latków. W tym dniu bowiem trzynaścioro dzieci pożegnało oddział przedszkolny przedstawiając kolorowy, rozśpiewany program artystyczny. CZYTAJ WIĘCEJ

 • SZKOŁA ODKRYWCÓ TALENTÓW
  Nasz szkoła w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2013/2014  otrzymała tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” przyznawany przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • ROZSZTRYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU "DZIEŃ KOLOROWYCH WITAMIN"
  Już od ośmiu lat organizowany jest w naszej szkole całoroczny konkurs „Dzień Kolorowych Witamin”. Celem konkursu jest promowanie zdrowego drugiego śniadania. Uczniowie w każdy wtorek mają za zadanie przynieść na drugie śniadanie oprócz kanapek, owoc, warzywo, sok lub jogurt.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • PIKNIK TRZECIOKLASISTY
  Czekaliśmy na ten dzień od dawna, a właściwie to cały rok. Planowaliśmy, gdzie to będzie i co będziemy robić, a najważniejsze czy będzie pogoda? Doczekaliśmy się, nadszedł upragniony wtorek 24 czerwca.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ
  Dnia 18 czerwca 2014 r. odbyła się wycieczka do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.  Wzięli w niej udział „zerówkowicze” oraz uczniowie klas I – III.  CZYTAJ WIĘCEJ

 • OBCHODZIMY URODZINY
  Każdy z nas, duży czy mały, bardzo lubi obchodzić swoje urodziny. Jest to przecież wyjątkowy dzień w roku, w którym razem z najbliższymi świętujemy nasze przyjście na świat.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
  W poniedziałek, tj. 16.06.2014r., klasa VI  oraz pani bibliotekarka Iwona Marciniak, wybrała się na wycieczkę do biblioteki w Choszcznie. CZYTAJ WIĘCEJ

 • FESTIWAL TALENTÓW im. JANA PAWŁA II w DOLICACH
  W Centrum Integracji Społecznej w Dolicach dnia 13.06.2014 r. odbył się III Festiwal Talentów im. Jana Pawła II. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży pamięci o wielkim Papieżu Polaku oraz zamiłowania do Jego twórczości, a nade wszystko życie według Jego nauczania.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SUKCESY WOKLANE
  W ostatnim czasie dużo się działo w zakresie działań wokalnych.  Uczennice naszej szkoły stoczyły szereg bojów na konkursach powiatowych i ogólnopolskich. W marcu braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki  Wydawnictwa MAC Edukacja.  CZYTAJ WIĘCEJ

 • JUSTYNA GWOŹDZIK W GRUPIE ZWYCIĘZCÓW
  Uczennica klasy, Justyna Gwoździk, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Najwyższe Wartości" w kategorii klas V.
    Należało napisać wiersz o najważniejszych wartościach tj. rodzina, szczęście, przyjaźń, miłość, radość życia, wiara, wolność, pokój, zdrowie. CZYTAJ WIĘCEJ

 • II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY "ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ SÓWKI"
  Dnia 12 czerwca 2014 roku odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy organizowany przez Zespół Szkół w Lubianie.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SPOTKANIA Z WOJSKIEM
  13 czerwca 2014 roku p. Paulina Aloksa wybrała się z uczniami klasy VI na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Choszcznie z okazji obchodów święta patrona 2 Pułku Artylerii. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z pracą żołnierzy oraz ich mundurem i sprzętem wojskowym.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WICEMISTRZOSTWO POWIATU W BADMINTONA
  1
  1 czerwca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Justyna Okrzeja, Alicja Pilikowska, Miłosz Dobrodziej oraz Bartosz Przybylski, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w Powiatowym Turnieju Badmintona w Sławęcinie. CZYTAJ WIĘCEJ

 • O ZDROWIE DBAMY - CZYSTE RĘCE MAMY
  Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Czystych Rąk Carex. Jego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków, związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • POWTÓRKA Z ROZRYWKI, CZYLI MIĘDZYZDROJE PO RAZ DRUGI
  W tym roku wszystkie wycieczki i wyjazdy przebiła klasowa wycieczka do Międzyzdrojów szóstoklasistów. Tegoroczny dwudniowy pobyt obfitował także (jak w zeszłym roku) w wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Oceanarium i Muzeum gadów i płazów.  Wdrapaliśmy się na punkt widokowy po 280 schodach. CZYTAJ WIĘCEJ

 • WYCIECZKA W PREHISTORIĘ
  Dnia 4 czerwca 2014 r. mieliśmy wszyscy jeden wspólny cel: zwiedzić Park Dinozaurów Nowiny Wielkie. Pod względem logistycznym było to ogromne wyzwanie, gdyż uczestników wycieczki było 87 ( dzieci z klas O-VI), opiekunów 9 i podróżowaliśmy w 2 autokarach.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ W CEDYNII
  1 czerwca odbył się Festiwal Piosenki Religijnej w Cedyni. Naszą szkołę reprezentowały tam uczennice Nikola Kurzyńska i Edyta Tyrcha. Festiwal Piosenki Religijnej, odbył się po raz dziewiąty w amfiteatrze miejskim.   CZYTAJ WIĘCEJ

 • MOJA MAMA MI CZYTA
  Spotkanie z książką w tle  organizowane jest w naszej szkole od kilku lat, a jego głównym celem stało się propagowanie czytelnictwa i literatury dziecięcej. Na spotkanie przybywają uczniowie naszej szkoły, a także ich krewni, którzy jeszcze nie chodzą do szkoły. W tym roku rozbieżność wiekowa była znaczna od 3 do 13 lat. CZYTAJ WIĘCEJ

 • MINI MUNDIAL
  W sobotę
    24 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w turnieju organizowanym pod patronatem TVP Szczecin „Mini mundial 2014”. CZYTAJ WIĘCEJ

 • IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAMĘCINIE
  Dzisiaj, 22 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Szkole Podstawowej w Sławęcinie.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO
  20.05.2014 r. już po raz IV w naszej szkole przeprowadzono konkurs wiedzy o zdrowiu pod hasłem: „Żyj zdrowo i kolorowo”. W konkursie udział wzięły dzieci z klas 0-III, a także rodzice. Tematem wiodącym było propagowanie zdrowych form życia.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W ZAMECINIE - SZKOŁĄ W RUCHU 
  Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. W ramach działań przeprowadzono akcję „Ćwiczyć każdy może”, do której zgłoszona została przez pana Sławomira Kolańskiego nasza szkoła.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • GAZ-SYSTEM POGOŃ SZCZECIN
  14 maj piłkarze ręczni Gaz-System Pogoni Szczecin przeprowadzili na hali
    gimnazjum w Choszcznie pokazowe zajęcia. Tez tam byliśmy. CZYTAJ WIĘCEJ

 • PIĘKNIE CZYTAM
  Umiejętność czytania jest jedną z najważniejszych w życiu każdego człowieka, ale wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły są tacy, którzy czytają dla przyjemności i potrafią pięknie czytać. Z myślą o nich 13 maja 2014 r. zorganizowano Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem "Pięknie czytam".
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW KLAS I-III
  Dnia 8 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI w ramach eliminacji do Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego w Sławęcinie.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • MAJOWE ŚWIĘTA
  30 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z wychowawca Sławomirem Kolańskim przedstawili krótką akademię poświęconą świętom 1,2 i 3 Maja.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • ŻYJ Z PRZYRODĄ W ZGODZIE"
  "Żyj z przyrodą w zgodzie" to przewodnie hasło, które towarzyszy organizowanemu w naszej szkole Gminnemu Konkursowi Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii. W tym roku - 25 kwietnia odbyła się jubileuszowa - dziesiąta edycja tego konkursu.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • ZDROWYM BYĆ
  Dnia 16 kwietnia 2014r
    już po raz dwudziesty,  odbył się w Choszczeńskim Domu Kultury, Powiatowy Przegląd Programów Artystycznych Promujących Zdrowie pt. „Zdrowym być". W przeglądzie wzięło  udział 9 placówek z Choszczna, Łaska, Zamęcina , Sławęcina i Pełczyc. CZYTAJ WIĘCEJ

 • SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM
  Dnia 15.04.2014 roku nasze przedszkole odwiedził Zajączek wielkanocny. List, który wsunął pod drzwiami sali, zapraszał dzieci do wykonania zadań i rozwiązania zagadek przygotowanych przez zajączka. Po rozwiązaniu wszystkich zadań udaliśmy się do ogródka przedszkolnego.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • KIERMASZ WIELKANOCNY
  Po raz kolejny nasze panie z Zespołu Inicjatyw Rodzicielskich podjęły się zorganizowania Kiermaszu Wielkanocnego. Do działania przystąpiły wszystkie i przygotowały bogaty asortyment.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
  Dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii Antynikotynowej poprzez realizacje programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • TRZECIA LOKATA W POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM
  J
  uż od niepamiętnych lat uczniowie naszej szkoły biorą corocznie udział w  Powiatowym konkursie przyrodniczym z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Choszcznie, którego organizatorem jest Liga Ochrony Przyrody. Tematyka konkursu dotyczy wiedzy z zakresu ochrony przyrody. CZYTAJ WIĘCEJ

 • KONKURS CZYTELNICZY "ZNAM SWOJE LEKTURY"
  Dnia 28 marca odbył się
    II Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Znam  swoje lektury”. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do czytania. Wzięło w nim udział 19 uczniów naszej szkoły z klas III-VI. Konkurs był w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi. Sprawdzał znajomość przeczytanych lektur.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WIOSENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI
  Dnia 28.03.2014r dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich rodziców na wiosenne zabawy. Zajęcie rozpoczęło się od przywitania gości zabawą ,,Wiosenna przywitanka”. Następnie zabraliśmy się do przygotowania zdrowej wiosennej  kanapki, która wykonana wspólnie z mamą , smakowała wyśmienicie. CZYTAJ WIĘCEJ

 • AEROBIK TO TEŻ SPORT!!!!
  Uczniowie klasy IV i VI w ramach akcji „Szkoła w ruchu”, wzięli udział  w zajęciach aerobiku podczas zajęć wychowania fizycznego przeprowadzonych przez panią Annę  Czerniak. CZYTAJ WIĘCEJ

 • WIOSENNY TURNIEJ KLAS
  Dnia 21 marca przyszła kalendarzowa wiosna,  my powitaliśmy ją na wesoło. 22 marca odbył się przygotowany przez Panie; Iwonę Marciniak i Annę Czerniak, Wiosenny Turniej Klas pod hasłem „Talent jest w każdym z nas”. Każda klasa rozpoczęła starania o zdobycie prawdziwie uczniowskich nagród i przystąpiła do rywalizacji.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • KONKURS "PANNA MARZANNA - POŻEGNANIE ZIMY"
  Dnia 20.03.2014r w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie wiosennego konkursu plastycznego pt.,, Panna Marzanna – pożegnanie Zimy 2014”.W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego. CZYTAJ WIĘCEJ

 • WIELKIE ŚLIZGANIE
  Tradycyjnie juz w czasie zimy wraz z 40 uczniami z klas III-VI udaliśmy się na lodowisko „Słowianka” do Gorzowa Wielkopolskiego, aby doskonalić  umiejętności jazdy na łyżwach. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z tym wspaniałym sportem zimowym, wiec dość często  „witali się” z taflą lodowiska. Na szczęście lód był miękki i małe wywrotki nie sprawiały większych problemów, a wręcz mobilizowały do dalszej nauki. CZYTAJ WIĘCEJ

 • TANECZNE PRZERWY
  Samorząd uczniowski w naszej szkole wpadł na wspaniały pomysł urozmaicenia przerw śródlekcyjnych. Zainicjował „Taneczne Przerwy”. CZYTAJ WIĘCEJ

 • KONKURS PLASTYCZNY "SZKOŁA W RUCHU"”
  Działający przy bibliotece szkolnej aktyw biblioteczny przy wsparciu pani bibliotekarki Iwony Marciniak oraz nauczyciela w-f pana Sławomira Kolańskiego zorganizował konkurs plastyczny na hasła promujące zdrowie oraz aktywny wypoczynek. CZYTAJ WIĘCEJ

 • OBSZAR 5 „SZKOŁA W RUCHU” Pływać każdy może 
  W mroźne feryjne dni nie ma nic lepszego niż ciepła woda. Uczniowie z klasy IV mieli możliwości skorzystania z uroków pływalni „Wodny raj”, gdzie doskonalili umiejętności pływackie. CZYTAJ WIĘCEJ

 • KONKURS "OLIMPIADA ZDROWEJ FORMY"
  W naszej szkole realizowany jest konkurs ,,Olimpiada Dobrej Formy” w ramach programu ,,Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VI.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • DZIEŃ KOBIET w ZIR
  Dzień Kobiet - święto to w opinii wielu osób stało się przeżytkiem minionego stulecia. W naszej szkole jednak nie zdewaluowało się, a to za sprawą wspaniałej grupy kobiet, którym mamy za co dziękować i wyróżniać przy każdej okazji.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI SZEŚCIO- I SIEDMIOLETNICH
  Dnia 6.03.2014r w naszej szkole odbyło się spotkanie pani dyrektor Danuty Stróżyńskiej – Gryćko z rodzicami dzieci 6-7 letnich , które we wrześniu 2014r pójdą do I klasy. Pani dyrektor przedstawiła prezentacje multimedialną przygotowaną przez MEN pt. ,,Mamo tato, szkoła dla Twojego dziecka”.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WALENTYNKOWA ZABAWA CHARYTATYWNA
  15 lutego 2014 r. z okazji Walentynek odbyła się długo już oczekiwana kolejna szkolna zabawa charytatywna. Bilety - w ilości 120- rozeszły się w mgnieniu oka. Organizacja
    zabawy  nie sprawiła naszym Paniom z ZIR-u żadnego kłopotu.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WALENTYNKI
  Jak co roku 14 lutego w naszej szkole uruchomiona została poczta Walentynowa. Już parę dni wcześniej Samorząd Uczniowski wystawił na korytarz skrzynkę na walentynki. Wszyscy, którzy chcieli zapewnić swoich wybranków o swojej sympatii mogli wrzucać kartki do skrzynki.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WARSZTATY MYDLARSKIE
  Dnia 13 lutego 2014r. odbyły się w naszej szkole Warsztaty Mydlarskie, które przeniosły Nas w czasy, kiedy mydło było rzadkością. Poznaliśmy historię skrywaną przez małe mydełka, a przede wszystkim mogliśmy stworzyć swoje unikalne mydełko ...CZYTAJ WIĘCEJ

 • STOPKOWE PRZYGODY
  Dnia 12.02.2014r dzieci z klas 0-III miały możliwość obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez funkcjonariuszy z
  Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. W ramach działań prewencyjnych policjanci przedstawili bajkę pt.„Wirtualne Stopkowe Przygody”.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW
  10.02.2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszaków na
    czytelników, na którą przybyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Andruszewską. Nasze spotkanie zaszczyciła również swoją obecnością pani dyrektor Danuta Stróżyńska- Gryćko. CZYTAJ WIĘCEJ

 • GMINNY KONKURS GRAJ I ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI
  Dnia 3 lutego 2014 r. odbył się Gminny Konkurs Muzyczny. „Graj i śpiewaj razem z nami”.  Naszą szkołę reprezentowały wyłonione wcześniej w konkursie szkolnym: Alicja Dobczyńska kl. IV oraz Martyna Bołociuch kl. III.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  Jak co roku 5 i 6 latki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Przedszkolaki składały życzenia, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zatańczyły walczyka. Najbardziej jednak podobała się kolęda zagrana na bum bum rurkach , nowym nabytku naszej szkoły.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SZKOLNY  KONKURS "GRAJ I ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI"
  Dnia 22 stycznia 2014r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „Graj i śpiewaj razem z nami”.  Konkurs został przygotowany przez p. Annę Czerniak i Iwonę Marciniak. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować piosenkę z repertuaru dziecięcego. W konkursowe szranki stanęli uczniowie z  klas II, III i IV. Dzieci wykazały duże zaangażowanie, każdy chciał zaśpiewać jak najlepiej potrafi.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WYRÓŻNIENIE DLA EDYTY TYRCHY
  Uczennica klasy V Edyta Tyrcha została laureatką konkursu "112: Nagły wypadek!", organizowanego przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • IX KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W RECZU
  Dnia 24 stycznia 2014 r. uczennice  naszej szkoły wzięły udział w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek w Reczu. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Reczu wraz z Fundacją "SZCZECIŃSKA" i Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Reczu.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • XIX MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK 
  Po raz XX w Korytowie odbył się Międzyszkolny Festiwal Kolęd, w którym wzięło udział wielu przedstawicieli szkół, przedszkoli, świetlic wiejskich oraz parafii z powiatu choszczeńskiego i stargardzkiego. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Chaj, Martyna Bołociuch, Alicja Dobczyńska, Nikola Okrzeja, Edyta Tyrcha i Nikola Kurzyńska. Dziewczynki do udziału w festiwalu przygotowała p. Anna Czerniak.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • BAL KARNAWAŁOWY 2014
  Dnia 16.01.2014r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Na samym początku p. dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko, po krótkim przemówieniu Bal uznała za „otwarty”. Zabawę prowadziły p. Anna Eichler i p. Anna Czerniak. Wszyscy byli pięknie i kolorowo przebrani. Jak co roku wyłonieni zostali król i królowa balu.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • I REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI ZIMOWEJ i ŚWIĄTECZNEJ
  Dnia 16 stycznia 2014 r. uczennica naszej szkoły Edyta Tyrcha wzięła udział w I Regionalnym Przeglądzie Piosenki Zimowej i Świątecznej.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • A GDY ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA
  Przygotowanie jasełek w przedszkolu jest okazją do przybliżenia dzieciom historii Bożego Narodzenia, zapoznania ich z tradycjami świątecznymi, okazją do miłego spotkania przy choince z rodzinami dzieci, a także pogłębienia przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • XV FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI MIASTA SZCZECINA 2013/2014
  Dnia 12.12.2013r. uczennice Nikola Kurzyńska, Edyta Tyrcha i Alicja Dobczyńska reprezentowały naszą szkołę na XV Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w Szczecinie.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Z WIZYTĄ NA POCZCIE
  Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały do Urzędu Pocztowego Choszcznie. Pracownicy poczty z serdecznością i troskliwością przyjęli swoich małych gości. Przedszkolaki z zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pań pracujących na poczcie.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
  Dnia 9 grudnia 2013r odwiedziliśmy księgarnię „Pegaz” w Choszcznie. W świat ciekawej i kolorowej książki wprowadzała roześmianych przedszkolaków sama właścicielka księgarni pani Maria Mińska.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • MIKOŁAJKOWE W SPOTKANIE W ZWRÓWCE
  Na tego gościa w progach naszej sali czekamy wszyscy: i mali i duzi. Oczywiście na jego wizytę zawsze bardzo starannie się przygotowujemy. Stajemy się o wiele grzeczniejsi, uczymy się wierszy i piosenek związanych z jego osobą. Potem czekamy na charakterystyczny dźwięk dzwoneczka ogłaszający, że Mikołaj jest już u nas!
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
  Dnia 28 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, która została zorganizowana przez Zespół Inicjatyw Rodzicielskich. Bawiliśmy się przez 3 godziny(od 16.00 do 19.00). Na samym początku zabawy przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego bardzo serdecznie nas powitał.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • ŚWIĘTY ANDRZEJU, DAJ NAM ZNAĆ, CO SIĘ Z NAMI BĘDZIE DZIAĆ
  Dnia 28 listopada 2013r dzieci z oddziału przedszkolnego według prastarych obyczajów uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych. Celem zajęcia było poznanie tradycji związanych z wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach, stworzenie magicznego nastroju, zachęcanie do wyrażania uczuć i przeżywania radości wspólnej zabawy.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • MISIOWE URODZINY
  25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole
    Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tak miłego święta aktyw biblioteczny zorganizował konkurs pod hasłem „Zrób misia”, do którego zaprosiła nas wszystkich uczennica klasy V Justyna Gwoździk,  swoim autorskim wierszem.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • XIX FESTIWAL PIEŚNI RELIGIJNEJ W PEŁCZYCACH
  Dnia 23 listopada w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach, odbył się XIX Festiwal Pieśni Religijnej.  W tegorocznym Festiwalu brało udział wielu uczestników z różnych miejscowości m.in. z Choszczna, Barlinka, Recza, Lubiany, Bierzwnika, Brenia, Łaska no i oczywiście z
   Zamęcina. Naszą szkołę reprezentowało pięć  uczestniczek: Edyta Tyrcha, Nikola Kurzyńska, Wiktoria Chaj, Weronika Wesoła oraz Martyna Bołociuch.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • MUZYCZNA KRAINA PRZEDSZKOLAKA
  W środę 20 listopada 2013 r. w Klubie Wojskowym 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie odbył się I Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej „Muzyczna Kraina Przedszkolaka”.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SUKCES NA TURNIEJU VITARGO CUP O PUCHAR MŁADEGO PORTOWCA
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie: M. Winnicki, B. Przybylski, M. Kolański, M.Pareniak, D.Frączyk, N. Kolański, D. Maciąg, I. Korzeniewski i J. Winnicki zajęła I miejsce w Turnieju Vitargo Cup o Puchar Młodego Portowca.  CZYTAJ WIĘCEJ

 • KAMPANIA SPOŁECZNA "NIE DLA CZADU"
  W środę 20 listopada 2013 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej ,, NIE dla czadu”. Prelegentem był pracownik Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie pan Stanisław Rydz, a odbiorcami uczniowie z klas IV-VI oraz nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły. CZYTAJ WIĘCEJ

 • III FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ W SZCZECINIE
  W
  sobotę, 16 listopada w Pałacu Młodzieży odbył się III Festiwal Piosenki Turystycznej. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie piosenki turystycznej w środowisku dzieci i młodzieży oraz inspirowanie do rozwijania swoich talentów, integracja środowisk uczniów i popularyzowanie wartości ekologicznych.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nikola Kurzyńska i Edyta Tyrcha. CZYTAJ WIĘCEJ

 • "RÓŻNORODNOŚĆ, KTÓRA MNIE INSPIRUJE"
  To tytuł konkursu ogłoszonego przez wojewodę zachodniopomorskiego z zakresu wiedzy o kulturze, tradycjach, językach mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. Uczniowie naszej szkoły, którzy należą do koła plastycznego „Dekoratornia” CZYTAJ WIĘCEJ

 • ŚNIADANIE DAJE MOC - PRZEDSZKOLAKI JUŻ TO WIEDZĄ
  Dnia 8 listopada 2013r , w Dniu Zdrowego Śniadania dzieci z oddziału     przedszkolnego uczestniczyły w akcji „8 listopada - Śniadanie daje moc’’.  Celem akcji jest zwiększanie świadomości uczniów  na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. CZYTAJ WIĘCEJ

 • ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE
  W karierze szkolnej  każdego ucznia jest dzień szczególnie ważny - ślubowanie i pasowanie na ucznia. W naszej szkole wydarzenie to miało miejsce 8 listopada. Tego dnia szkoła udekorowana była barwami narodowymi, gdyż uroczystość poświęcona była również obchodom 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
  W ramach październikowego święta bibliotek szkolnych obchodzonego w tym roku pod hasłem –„Biblioteki szkolne -bramy do życia”, aktyw biblioteczny przygotował dla swoich czytelników wiele atrakcji. Naszym celem było ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego i ciekawego, otwartego dla wszystkich.
   CZYTAJ WIĘCEJ

 • II FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ
  Dnia 18 października 2013r. Edyta Tyrcha i Nikola Kurzyńska reprezentowały naszą szkołę na II Festiwalu Piosenki Papieskiej w Drawnie.  Organizatorem konkursu był Drawieński Ośrodek Kultury wraz z Parafią Rzymskokatolicką w Drawnie. W Festiwalowe szranki stanęło 34 wykonawców reprezentujących 14 instytucji: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, parafii oraz ośrodków kultury z całego województwa zachodniopomorskiego. CZYTAJ WIĘCEJ

 • ZAJĘCIA KULINARNE - SAŁATKA OWOCOWA 
  Zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw wcale nie jest takie trudne. Kulinarne zajęcia, jakie organizuję w przedszkolu są chyba najlepszym sposobem. Podczas takich działań dzieci najskuteczniej przełamują niechęć do jedzenia warzyw czy owoców. Nie wspomnę o radości, jaka płynie z samodzielnego przygotowywania posiłków.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE
  W związku z tematyką "Dary jesieni na talerzu" dzieci z oddziału przedszkolnego samodzielnie przygotowały surówkę z marchewki i jabłka.
   CZYTAJ WIĘCEJ

 • JESIENNA DYSKOTEKA
  W czwartek 24 października 2013r. odbyła się długo wyczekiwana jesienna dyskoteka dla klas IV-VI. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Anną Czerniak.
    Wszyscy bawili się znakomicie, humory dopisywały, nikt nie podpierał ścian. Uczestnicy zgodnie uznali, że trzeba jak najszybciej zorganizować następną dyskotekę, ale to chyba dopiero na Andrzejki. Anna Czerniak

 • KONKURS PLASTYCZNY "PATYCZAKI, KASZTANIAKI, LEŚNE STWORY I INNE DZIWAKI"
  5.10.2013 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie jesiennego konkursu pt.: „Patyczaki, kasztaniaki, leśne stwory i inne dziwaki”. Uczestnikami konkursu były również dzieci z naszej szkoły.
   CZYTAJ WIĘCEJ

 • CUDAKI POTWORY I INNE JESIENNE STWORY
  Po raz kolejny w październiku w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt.
  „Cudaki, potwory i inne jesienne stwory”. Jak co roku konkurs ten budzi wiele emocji i to nie tylko wśród uczniów ale i rodziców naszej szkoły, którzy zachwycili wszystkich swoją wyobraźnią i pomysłowością
  . CZYTAJ WIĘCEJ

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w NASZEJ SZKOLE
  W poniedziałek 14 października nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który przygotowała p. Anna Eichler wraz z uczniami naszej szkoły. Wzięli w nim udział
    nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. Mieliśmy też zaszczyt gościć  sołtysa pana Marka Żurańskiego oraz emerytowanych pracowników szkoły.  CZYTAJ WIĘCEJ

 • WYCIECZKA DO STARGARDU SZCZECIŃSKIEGO
  Zwykle na wycieczki wyjeżdżamy w maju, ale tym razem 16 października okazał się doskonałym czasem na szkolną wyprawę do Stargardu Szczecińskiego klas : pierwszej i trzeciej.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • PRÓBNA EWAKUACJA
  W dniu 9 października 2013 roku w porozumieniu z Państwową Strażą Pożarną w Choszcznie odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • NIEZWYKŁA LEKCJA - "MAŁA CZAROWINICA"
  Dnia 17 października o godz. 11.00 w klasie języka polskiego uczniowie klasy V zaprezentowali efekty pracy nad projektem pt. "Malutka Czarownica".
   Oprócz pani polonistki (Joanny Szczupakiewicz) na lekcję zaprosiliśmy naszą wychowawczynię (panią Annę Eichler), panią pedagog (Annę Czerniak) oraz panią dyrektor (Danutę Stróżyńską-Gryćko)  CZYTAJ WIĘCEJ

 • MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
  W dniu 14 października 2013 r. w Auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej w Szczecinie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tej gali nauczyciele i pracownicy oświaty z województwa zachodniopomorskiego, zasłużeni w pracy na rzecz dzieci i młodzieży odebrali odznaczenia resortowe i państwowe.
   CZYTAJ WIĘCEJ

 • ZŁOTE MINUTY
  Dnia 11.10.2013 r. o godz. 1055  w Szkole Podstawowej w Zamęcinie w klasie IV odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi ze Stargardu Szczecińskiego. CZYTAJ WIĘCEJ

 • WYCIECZKA DO DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
  Dnia 4 października 2013 roku uczniowie z klas V i VI Szkoły Podstawowej w Zamęcinie udali się na wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego. Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych tego urokliwego Parku, a ponieważ jest on obszerny( ponad 11 000 ha),to udaliśmy się szlakiem ścieżki dydaktycznej ,,Barnimie”.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • BĄDŹ BEZPIECZNY
  Bezpieczeństwo każdego człowieka zależy przede wszyst
  kim od niego samego. Nasi uczniowie od najmłodszych lat uczą się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Wiedzę tę nabywają podczas zajęć programowych, na spotkaniach z przedstawicielami policji, przy próbnych alarmach z udziałem straży pożarnej, a także w ramach realizowanego programu edukacyjnego WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". CZYTAJ WIĘCEJ

 • VI CHOSZCZEŃSKIE BIEGI TERENOWE
  W tym roku na VI Terenowych Biegach Przełajowych w Choszcznie nasza szkołę reprezentowało 42 uczniów z klas I-VI. Na wyróżnienia zasługują medaliści z naszej szkoły, którzy zdobyli trzy medale.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • HEJ HO - WITAJ PIERWSZA KLASO!
  Pierwsze dni w szkole są zawsze wielkim przeżyciem i często zapadają na całe życie w pamięci dzieci. Mając na uwadze znaczenie tych chwil dla właściwego rozwoju procesów edukacyjnych wychowawczynie klasy pierwszej zadbała o to, by pierwsze tygodnie były dla małych adeptów naszej szkoły niezapomnianym przeżyciem, a ich adaptacja do obowiązków szkolnych była miłą przygodą.
  CZYTAJ WIĘCEJ

 • VI TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA
  W minionym tygodniu reprezentanci naszej szkoły w składzie:
  Emanuel Zaczek, Norbert Kolański, Maciej Gwoździk, Julian Winnicki, Adrian Żak, Igor Korzeniewski, Piotr Bocian uplasowali się tuż za podium zajmując IV miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. CZYTAJ WIĘCEJ

 • CZAS POWRACAĆ DO SZKOŁY
  Wraz z pierwszym dniem września do szkół powracają uczniowie. Dzień ten zawsze przepełniony jest mieszanina uczuć. Z jednej strony żal jest uczniom rozstawać się z beztroską i letnimi przygodami, z drugiej zaś strony z radością powracają do szkoły, by spotkać przyjaciół i wspólnie przeżywać niezapomniane chwile. CZYTAJ WIĘC

 Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne