Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

PROJEKT EDUKACYJNY
„CYRK W SZKOLE – ŻONGLOWAĆ KAŻDY MOŻE”

            Od października 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Cyrk w szkole – żonglować każdy może”. Głównym celem tego projektu jest motywowanie uczniów do efektywnej nauki  z wykorzystaniem kinezjologii edukacyjnej. Ponadto nauka i umiejętność żonglowania dwoma, trzema piłeczkami rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, poczucie rytmu, refleksu, zdolności utrzymania równowagi i właściwej postawy ciała oraz poszerzanie pola widzenia. Dzięki ćwiczeniom, które odbywają się na przerwach śródlekcyjnych uczniowie wzmacniają koncentrację, oburęczność, aktywizują naturalne mechanizmy pracy mózgu. Żonglowanie jak podają badania wspomaga proces uczenie się dzieci, które mają trudności w nauce.

W ramach projektu wprowadzono działanie pt. żonglujące przerwy, które ma za zadanie aktywizowanie uczniów do aktywnego spędzania przerw. W tym czasie można udać się na salę gimnastyczną gdzie nauczyciel wychowania fizycznego udziela instruktażu żonglowania, a do dyspozycji uczniów są piłeczki. W ten sposób uczniowie mogą miło, a w szczególności z korzyścią dla siebie spędzić przerwy.

Podsumowaniem całego projekty będzie pod koniec roku szkolnego konkurs na mistrza żonglowania, który zaprezentuje swoje umiejętności podczas festynu szkolnego.

Autor projektu

Sławomir Kolański