Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

 

SPOTKANIE  Z  PASJONATOM

Dnia 27 kwietnia 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na spotkanie z pasjonatom łucznictwa panem Stanisławem Kalisiakiem, mieszkańcem wsi Zamęcin. Pan Staszek opowiedział nam, dlaczego wybrał ten sport, i  jak stało to się jego pasją. Jest uczestnikiem wielu Ogólnopolskich Turniejów Łuczniczych, laureatem kilkunastu srebrnych i brązowych medali, zdobywcą licznych pucharów i dyplomów. Dzięki uprzejmości pasjonata, mogliśmy zobaczyć te wszystkie nagrody na własne oczy. Dzieci były pod wielkim wrażeniem, że tyle trofeów mógł zdobyć jeden człowiek. Jednak największą atrakcją, było strzelanie do tarczy z profesjonalnego łuku, przy zachowaniu  szczególnej ostrożności. Dowiedzieliśmy się również, że  uprawiając łucznictwo, ćwiczymy koncentrację, uczymy się  opanowania, wzmacniania woli walki. Ten sport dostarcza wielu niezapomnianych emocji.

Na zakończenie spotkania pan Stanisław powiedział, że łucznictwo to sport dla każdego, sport, który łączy pokolenia, który można zacząć uprawiać w każdym wieku, czego przykładem jest on sam.

Bardzo dziękujemy panu Staszkowi, że zechciał podzielić się swoją pasją i wiedzą z naszymi przedszkolakami.

                                                                                   Danuta Bartos