Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

,,ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ
TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!’’

Nasze przedszkolaki i uczniowie z klas I-III doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dnia 06 czerwca 2017r. odwiedzili gabinet stomatologiczny pani doktor Marzeny Kiejrys.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, oraz  jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

Na koniec wizyty każdy uczeń osobiście przekonał się, na czym polega praca stomatologa - przechodząc kontrolę stanu zdrowia zębów.
Odtąd już nikt nie będzie obawiał się wizyty u dentysty, gdyż kojarzyć się ona będzie,  z  sympatyczną stomatolog,  z miłą  asystentką i wesołą atmosferą. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki i ich starsi koledzy nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Bardzo dziękujemy, za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

                                                                                           Koordynator Promocji Zdrowia
Danuta Bartos