Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

WALENTYNKOWA ZABAWY CHARYTATYWNA 2017

                      Tegoroczna charytatywna zabawa walentynkowa rozpoczęła się 11 lutego, o godz. 20.00 w sali wiejskiej w Zamęcinie. Święto zakochanych nie było jedyną okazją do zorganizowania fiesty, ponieważ Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie "Promyczek" obchodziło pierwszą rocznicę wpisu do Krajowego Rejestru Sądownictwa i od tej pory jest oficjalnym i formalnym partnerem szkoły.
                  Zabawę otworzył występ szkolnego chóru WESOŁE NUTKI. Następnie głos zabrały dyrektor szkoły p. Danuta Stróżyńska-Gryćko oraz prezes stowarzyszenia p. Anna Kondrcik, które przywitały wszystkich uczestników zabawy i krótko opowiedziały o charytatywnym wymiarze zabawy, czyli o realizowanym w szkole projekcie edukacyjnym "Nutki dla Ojczyzny".  Gościem honorowym była z-ca Burmistrza Choszczna pani Magdalena Sieńko, która w imieniu włodarza naszej gminy pana Roberta Adamczyka przekazała na realizację tego projektu cegiełkę o wartości  1.000 zł .

W zabawie uczestniczyło 121 osób. Wśród biesiadników była liczna reprezentacja klubu sportowego Aktywne Choszczno, które również obchodziło pierwszą rocznicę swej działalności. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory i  z zapałem oddawali się tańcom przy wtórze wyśmienitego zespołu "Nokaut". Wśród atrakcji, jakie czekały na uczestników były: loteria fantowa, aukcja w ciemno, czekoladowy walczyk oraz możliwość zakupu cegiełek wspierających projekt "Nutki dla Ojczyzny".

Łączny dochód z zabawy był imponujący i wyniósł 4 794,35. Kwota ta w całości zasili fundusz na realizację projektu. Za szczodrość serc wszystkich osób uczestniczących w zabawie bardzo dziękujemy. Idea jest zacna, bo jak powiedział Andrzej Frycz-Modrzewski:

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

Za rok zapewne zorganizujemy kolejną zabawę. Jakie będzie przeznaczenie zgromadzonych na niej funduszy? Tego jeszcze nie wiemy. Pewne jest jednak to, że cel będzie szczytny. Zapraszamy więc do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Elżbieta Andruszewska - z-ca prezesa "Promyczka"