Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WIERSZE UCZĄ I BAWIĄ

W piątek, 5 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wiersze uczą i bawią". W konkursie wzięło udział dziewięcioro dzieci z klas I-III wyłonionych w eliminacjach klasowych. Z klasy III: Hanna Hełminiak, Natalia Kondracik i Jan Maciągowski. Z klasy II: Aleksander Kurosz, Miłosz Wasiak i Julia Wesoła. Z klasy I: Wiktoria Białkowska, Marcel Klejna i Ignacy Nowakowski.

Przygotowane przez recytatorów wiersze miały wspólny wątek. Mianowicie miały w humorystyczny sposób uczyć podstawowych zasad dobrego wychowania.

Uczniowie deklamujący wiersze robili, co mogli, żeby wypaść jak najlepiej. Zaś zgromadzona publiczność gorąco dopingowała swe koleżanki oraz swych kolegów i nagradzała ich gromkimi brawami.  Na koniec widzowie zostali zapytani, kto ich zdaniem powinien zostać laureatem kokursu. Trzeba przyznać, że werdykt jury w składzie: Iwona Marciniak, Elżbieta Andruszewska i Agnieszka Szewczyk był dość zgodny z propozycjami  publiczności.

I tak laureatkami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostały: Julia Wesoła i Wiktoria Białkowska. Obie dziewczynki będą dalej walczyły o laury na gminnym konkursie recytatorskim, który odbędzie się w Sławęcinie.

Gratulujemy Julii i Wiktorii i życzymy im dalszych sukcesów.

Elżbieta Andruszewska