Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE I WIZYTA W KSIĘGARNI

 

30 maja w Bibliotece Publicznej w Choszcznie  odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej panią Agnieszką Frączek. W spotkaniu między innymi uczestniczyli uczniowie klasy III naszej szkoły wraz z wychowawczynią.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki - tytułem Książki Roku 2010). W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

Pisarka błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi, dzięki czemu prowadziły one z nią spontaniczny dialog. W sympatyczny, ciepły sposób, z ogromnym poczuciem humoru, czytała fragmenty swoich wierszy, wspólnie z dziećmi „tropiła” błędy językowe jakie najczęściej zdarza nam się popełniać na co dzień.

Pani Agnieszka pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.

 Po spotkaniu uczniowie  klasy III podziękowali autorce, wręczając jej ulubiony kwiat- piękny słonecznik, a także skorzystali z możliwości zakupienia książek, uzyskania autografów oraz uwiecznienia mile spędzonych chwil, na pamiątkowej  fotografii.

Korzystając z pięknej pogody, chwilę odpoczęliśmy na skwerku przed biblioteką i udaliśmy się na zakupy do Księgarni „Pegaz”. Dzieci  „buszowały” między regałami z książkami i wybierały te, które chciałyby kupić. Niezdecydowani mogli liczyć na fachowe doradztwo. Zakupy książek sprawiły dzieciom wiele radości.                                            

                                                                                     Iwona Marciniak