Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„SOWY” IRENY RĘKAWIECKIEJ-SADOWSKIEJ ORAZ  BIBLIOTECZNE BIEGI TERENOWE 

W środę 8 czerwca uczniowie klasy V oglądali wystawę sów mieszkanki Choszczna pani Ireny Rękawieckiej – Sadowskiej. Pasjonatka od lat zbiera sowy podarowane przez innych (sama ich nie kupuje). Dzieci mogły zachwycać się sowami z ceramiki, kamienia, metalu, drewna, piór, muszli, a także z wełny, tkaniny i papieru. Doskonałą opowieścią o sowach w różnych aspektach uraczyła nas współtwórczyni wystawy pani kierownik biblioteki Anna Stetkiewicz.

Następnie rozpoczęły się Biblioteczne biegi terenowe. Organizatorem nietypowych zajęć edukacji bibliotecznej była również p. Ania, która już kolejny raz gości nas w swoim królestwie - bibliotece  Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie. Piątoklasiści podzieleni losowo na trzy grupy, mieli do wykonania zadania  z edukacji czytelniczej. Nie było łatwo. Należało wykazać się wiedzą z zakresu znajomości polskich legend, odszukać odpowiednie miejsce w budynku biblioteki na podstawie zdjęcia, przy użyciu latarek, a także biegle posłużyć się katalogiem alfabetycznym. Liczyła się praca zespołowa. Na koniec czekały na uczniów nagrody, ale aby je otrzymać, trzeba było rozwiązać łamigłówkę i ułożyć hasło. Oczywiście udało się i uczestnicy byli  zachwyceni biblioteczną zabawą . Już zapowiedzieli, że w przyszłym roku chętnie tu wrócą.

Nauka przez zabawę, daje doskonałe efekty, a zdobyta w ten sposób wiedza pozostaje na długo.

                                                                                    Iwona Marciniak