Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WIZYTA W CHOSZCZEŃSKIM SCHRONISKU
DLA ZWIERZĄT

Klasa II, oddział przedszkolny i klasa IV - klasy, które zebrały najwięcej karmy dla zwierząt w nagrodę mogły osobiście przekazać pokarm dla podopiecznych choszczeńskiego schroniska. Wizyta miała miejsce 30 listopada 2017 r.

Uczniowie naszej szkoły mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda życie piesków i kotków w tym miejscu. Schronisko w Choszcznie jest nowe, a pracownicy i wolontariusze starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki, tzn. dbają o to by miały pokarm, ciepłe legowiska, trochę ruchu i odrobinę czułości. Z całą pewnością najbardziej jednak brakuje im właściciela - osoby, która otoczyłaby milusińskich troską i miłością.

Bardzo się cieszyliśmy, że choć trochę mogliśmy pomóc przekazując schronisku 266,5 kg karmy. Wydawało się nam, że to całkiem sporo, ale gdy się dowiedzieliśmy, że mieszka tu 210 lokatorów, to zrozumieliśmy, iż taka ilość wystarczy zaledwie na około dwa dni.

Przejęci losem naszych "braci mniejszych" obiecaliśmy, że wiosną znów tu przyjedziemy z nowymi zapasami.

Elżbieta Andruszewska - wychowawca klasy II