Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 10.00 uroczysta Msza Święta, odprawiona w Kościele parafialnym przez nowego proboszcza ks. Grzegorza Galwasa.

Podczas uroczystej inauguracji, pani dyrektor Danuta Stróżyńska- Gryćko serdecznie powitała zaproszonych gości: dyrektora BOSS w Choszcznie p. Piotra Kamelę, sołtysa wsi Zamęcin p. Marka Żurańskiego, przewodniczącą Rady Rodziców p. Annę Nowakowską oraz prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek” p. Annę Kondracik. W swoim przemówieniu pani dyrektor oznajmiła wszystkim, że od tego roku dzieci będą kształciły się w ośmioklasowej szkole podstawowej i złożyła życzenia: nauczycielom - sukcesów w kształceniu swoich podopiecznych, a uczniom- zapału w zdobywaniu wiedzy.

Pierwsza część uroczystości to wspomnienie 1 września 1939 roku. Uczennice klasy VII Martyna  Bołociuch i Weronika Wesoła przypomniały, co wydarzyło się tego pamiętnego dnia. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Nie zapomnijmy o tych,  którzy 78 lat temu rozpoczęli heroiczną walkę w obronie naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tych wszystkich, których śmierć, przelana krew, poniesione trudy spowodowały, że dziś jesteśmy wolni, że możemy  bez lęku przystąpić do naszych uczniowskich zadań w nowym roku szkolnym.

Druga część była bardziej radosna, choć uczniowie klasy IV z rozrzewnieniem wspominali wakacyjne wojaże, to słychać było w ich głosach radość z powrotu do szkoły. Wtórował im jak zwykle świetnie przygotowany przez p. Annę Czerniak zespół wokalny „Wesołe nutki” wprowadzając piosenką „Radosna szkoła” wesoły nastrój.

Po części artystycznej pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, oraz wychowawców klas,  po czym wszyscy uczniowie udali się na spotkania w klasach.

Wszystkim, w nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów i doskonałych cenzurek w czerwcu.

Iwona Marciniak