Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

III SZKOLNY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY
O TYTUŁ: "PRIMUS INTER PARES".

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Wiosny już po raz trzeci odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny  o tytuł: "Primus Inter Pares" dla uczniów klas IV-VI. Tytuł zdobył... zaraz, zaraz, ale wszystko od początku.

Najpierw odbyły się szkolne eliminacje dla wszystkich uczniów klas IV-VI dnia 17 marca. Jedenaścioro uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, awansowało do II etapu konkursu. To oni wystartowali 24 marca, rywalizując ze sobą. Odpowiadali na pytania zawarte na kartach pytań potasowanych przez jednego ucznia, który zdobył największą liczbę punktów w eliminacjach. Gdy zostało sześcioro uczniów, formuła pytań się zmieniła. Popisywali się wiedzą z następujących kategorii: matematyki, historii, przyrody, wiedzy o zdrowiu, literatury i gramatyki. Mogli odpowiadać sami na pytania, uzyskując w ten sposób punkty; mogli także wyznaczać rywali do odpowiedzi.

Muszę stwierdzić, że niektórzy stosowali iście sprytną strategię, chcąc pozbyć się najlepszych konkurentów.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko, pani Dorota Kowalczyk i pan Sławomir Kolański.

Najwięcej emocji jednakże przyniósł III etap konkursu, gdy poszczególni konkurenci zaczęli odpadać z gry. Wreszcie na polu walki pozostała jedna uczennica - Oliwia Kmieć. Jednakże tytuł najlepszego zdobywa osoba, która uzyskała największą liczbę punktów w II i III etapie konkursu. Oliwii nie udało się prześcignąć  rywali w ogólnej punktacji.

Wygrała III edycję konkursu uczennica klasy VI - Weronika Wesoła i to ona zdobyła tytuł i statuetkę: "Primus Inter Pares" oraz encyklopedię. Pozostali finaliści otrzymali nagrody książkowe z gratulacjami pani dyrektor oraz komisji i prowadzącej konkurs- Joanny Szczupakiewicz.

Niektórzy już "ostrzą zęby " na przyszły rok.

                                                                                              Joanna Szczupakiewicz