Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

ŚWIĘTO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy ma swojego ulubionego Pluszowego Misia.

W piątek 24 listopada nasi uczniowie z klas O-III przynieśli swoje pluszowe maskotki. Świętowaliśmy wspólnie. Na początku zaśpiewaliśmy piosenkę urodzinową, tańcząc w kole z naszymi pluszakami. Następnie oglądaliśmy prezentację o historii pluszowego misia, a także słuchaliśmy czytaną przez wychowawczynie książkę „Teatrzyk Kubusia Puchatka”. Na koniec były oczywiście pamiątkowe zdjęcia z misiami. Tak świętowaliśmy misiowe urodziny w naszej szkole. Za rok planujemy przygotować urodzinowy tort.

                                                                                                              Bibliotekarka: Iwona Marciniak