Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada dla naszych przedszkolaków był dniem  szczególnym, dzieci bowiem miały  przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji.

 Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do   zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, twarożek, owoce i warzywa. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach wszystkich promieniał uśmiech i  zachwyt.

Nieoceniona okazała się pomoc rodziców, którzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne, …uuum palce lizać! Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

                                                                                                            Danuta Bartos