Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

MIKOŁAJKI W SZCZECINIE.

Od kilku lat uczniowie klas starszych mikołajki obchodzą w nieco inny sposób. A mianowicie, zamiast wręczania sobie paczek, wyjeżdżają na wycieczki. W tym roku uczniom klas IV-VII  atrakcje zapewniła wychowawczyni klasy VI pani Dorota Kowalczyk, która zorganizowała wycieczkę do Szczecina.

Najpierw wzięliśmy udział w niecodziennej lekcji szalonego profesora, który przez godzinę bawił wszystkich niezwykłymi właściwościami ciekłego azotu. Niektórzy odważni mogli bezpośrednio uczestniczyć i pomagać profesorowi w przeprowadzaniu doświadczeń.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki, gdzie mogliśmy podziwiać stare pojazdy. Aż trudno uwierzyć, że rozwój motoryzacji nastąpił tak szybko. Przeżyliśmy także chwilę sentymentalnej dumy, gdy zobaczyliśmy pojazd straży pożarnej ze Zwierzynia. Zrobiliśmy sobie zdjęcie przed wozem strażackim. Niektórych zachwyciła niedawno otwarta galeria historii rowerów. Wśród "perełek" podziwiać można prototyp motoru i drewniane bicykle.

Potem pojechaliśmy do Jump Park, aby poczuć zapach wakacji i szalonej zabawy na trampolinach, basenach i torach przeszkód. Godzina minęła zbyt szybko, ale i tak wszyscy opuszczali park rozrywki "upoceni', jakby wyszli z sauny. Niektórzy zapowiedzieli szybki powrót do tej zaczarowanej krainy dzieciństwa. Drżyjcie rodzice!

Przed seansem filmowym zaliczyliśmy wizytę w KFC, gdzie spotkaliśmy prawdziwego Mikołaja rozdającego słodkości. Na pamiątkę dostaliśmy balony. Niestety, niektóre, ku rozpaczy ich właścicieli, porwał wiatr, gdy szliśmy do kina. Już na miejscu zaopatrzeni w pop corn obejrzeliśmy przepiękną bajkę pt. "Pierwsza gwiazdka".

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie mikołajki są ciekawsze od tradycyjnych, bo niosą o wiele więcej niespodzianek, a paczki ze słodyczami i tak dostaliśmy na drugi dzień. Było "super"!

                                                                                                          Joanna Szczupakiewicz