Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

        

,,CUKIER LUKIER’’ MANUFAKTURA SŁODYCZY  
ORAZ PAPUGARNIA ,,CARMEN” W SZCZECINIE

Dnia 16 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-III, odwiedziły w Szczecinie najmniejszą fabrykę słodyczy „Cukier Lukier”. W tej maleńkiej cukierni są produkowane ręcznie cukierki karmelki, oraz lizaki, do których używane są tylko naturalne barwniki i  aromaty owocowe. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstają cukierki oraz lizaki. Obserwowały ich powstawanie od momentu wylania karmelowej masy na kamienny blat, do uformowania przez każde dziecko swojego lizaka. Wszyscy zostaliśmy poczęstowani cukierkami, których produkcję obserwowaliśmy.

Naszym dzieciom, bardzo podobała się taka forma spędzania czasu.

Następnie udaliśmy się wszyscy do oczekiwanej Papugarni. Uczestnicy podziwiali przepiękne papugi, małe i te  trochę większe. Oswojone ptaki siadały nam na głowach, rękach i ramionach. Wszyscy mieliśmy możliwość  karmienia papużek. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami było dla wszystkich niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

   Wyjazd  sprawił nam wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                      Kierownik wycieczki - Danuta Bartos