Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SPOTKANIE Z CHOSZCZEŃSKĄ LEGENDĄ

Dzisiaj, 30 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole Spotkanie z choszczeńską legendą przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie "Promyczek".

Spotkanie to zorganizowano w ramach innowacji programowej opracowanej na podstawie programu własnego „Ziemia Choszczeńska bliżej nas”.  Celem innowacji jest wzmocnienie więzi ze środowiskiem lokalnym ucznia, poczucia patriotyzmu lokalnego oraz dumy z przynależności do choszczeńskiej społeczności. Skierowana jest ona do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Zamęcinie, ich rodziców oraz społeczności z obwodu szkoły. Wśród zaplanowanych działań znalazły się wycieczki krajoznawcze i dydaktyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncert, konkursy, wystawy zdjęć oraz prac uczniów.

Spotkanie z choszczeńską legendą jest pierwszym z zaplanowanych działań. Członkinie stowarzyszenia panie: Krystyna Kalisiak, Anna Klejna, Katarzyna Kurosz, Marta Maciągowska, Anna Nowakowska i Anita Słoka w bardzo ciekawy sposób zapoznały społeczność szkolną z trzema legendami i podaniami o Choszcznie i okolicach. Uczniowie obejrzeli inscenizację "Żniwiarki", wysłuchali opowieści o "Zajazd" o rycerzach i rabusiach z Zamęcina, a także zobaczyli teatrzyk kukiełkowy pt: "Przepowiednia czarownicy". Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem, gdyż na atrakcyjność przekazu dopełniona została przez piękną dekorację oraz nastrojowe oświetlenie.

Spotkanie miało zachęcić do zapoznania się z pozostałymi legendami związanymi z Ziemią Choszczeńską i udało się, gdyż publiczność prosiła o więcej.

Bardzo dziękujemy paniom z "Promyczka" za bardzo ciekawe spotkanie.

Elżbieta Andruszewska