Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WYCIECZKA DO „CHLEBOWEGO  DOMU”

Dnia 1 marca 2017r.  uczniowie z kl.0-III  wybrali się na wycieczkę do ,,Chlebowego Domu” w Marianowie. Dzięki uprzejmości gospodarzy mieli możliwość zapoznać się z pracą piekarza oraz poznać pełny cykl powstawania pieczywa - od mąki po cieplutki bochen świeżego pachnącego chleba.

Zwiedzanie rozpoczęło się od największej atrakcji "zabawy w piekarza" przy wielkim wspólnym stole. Dzieci otrzymały bryły drożdżowego ciasta i zaczęła się ciekawa praca. Uczniowie z radością tworzyli z pachnącego ciasta: rogale, bułeczki, ciasteczka i różne fantazyjne formy, jakie podpowiadała im własna pomysłowość. Gospodarze piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogalików, służyli informacjami na temat wypieku chleba.

Radości i atrakcjom nie było końca. Dzieci miały również okazję wypiec własnoręcznie wykonane serduszko,  które wręczą bliskim z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Na koniec pobytu dzieci zajadały się pyszną pizzą przygotowaną przez właścicieli piekarni specjalnie na ich przyjazd.

W piekarni wszystko było ciekawe: gorące piece, wózki z pachnącym świeżo upieczonym pieczywem, ogromne misy na ciasto i oczywiście to, że nasze wyroby też znalazły się w piecu i mogliśmy podziwiać je oraz  zabrać ze sobą do domu.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, która była prawdziwą radością a także niezwykle pouczającą i smaczną lekcją.

                                                                                                                           Danuta  Bartos