Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WYCIECZKA NA WYSPĘ WOLIN

Uczniowie klas młodszych każdego roku wyruszaj w podróż, by poznawać piękne zakątki Pomorza Zachodniego. Tym razem, 20 czerwca 2017 r., o godz.6.45, stawili się pod szkołą i pojechali na podbój Wyspy Wolin.

Po trzygodzinnej podróży dotarli do pierwszego punku na trasie wycieczki - do latarni morskiej w Świnoujściu. Po pokonaniu  300 schodów oczom podróżników ukazała się piękna panorama portu w Świnoujściu. Przy okazji zobaczyli na własne oczy ujście rzeki Świny do morza.

Następnym celem był prom "Bielik", którym przeprawili się na kolejną wyspę, tym razem Uznam. Uczniowie bawili tam zaledwie 10 minut, bo szybko powrócili na Wolin, by stamtąd udać się do Lubina na Wzgórze Zielonka. Po krótkiej wędrówce, która wymagała całkiem niezłej kondycji, dzieci otrzymały kolejną dawkę wrażeń estetycznych oraz wiadomości. Z tego miejsca zobaczyli Zalew Szczeciński i deltę Świny, Jezior Wicko Wielkie oraz Bałtyk.  Z daleka jeszcze raz spojrzeli na Świnoujście.

Tego dnia podróżnicy byli nie tylko głodni wrażeń. Po intensywnych doznaniach nie mogli się doczekać obiadu. Trzeba było wzmocnić ciała, bo nie byliśmy jeszcze w połowie naszej wyprawy. Tym razem celem była Wapniy nad Jezioro Turkusowe. Po krótkim spacerze nad jeziorem oraz zabawie na placu zabaw nadszedł czas na  pożywny i zdrowy posiłek, a także regenerację sił.

Nie trwało to jednak długo, bo dalsza przygoda wzywała. Kolejnym punktem w programie wyprawy były Międzyzdroje. Najpierw był długi spacer do Zagrody Pokazowej Żubrów. Uczniowie nie mogli się nadziwić, że żubry są takie duże. Przy okazji zobaczyli bielika, dziki, daniela, jelonki i sarenki.

Następną atrakcją było Muzeum Przyrodnicze. Tutaj  dzieci mogły podziwiać licznie zgromadzone okazy zwierząt zamieszkujących Pomorze Zachodnie. Nasi uczniowie mogli stanąć oko w oko z wilkiem,  żubrem, a nawet niedźwiedziem. Całe szczęście, że nie były żywe ;).

Ostatni etap wycieczki przebiegał na promenadzie. Tutaj oczywiście globtroterzy odwiedzili Muzeum Figur Woskowych i odwiedzili oceanarium.  Śmiało można powiedzieć, że młodsi członkowie naszej społeczności szkolnej są nieustraszeni, gdyż nie bali się nawet rekina.

Po takich wrażeniach przyszedł czas na spacer "Aleją gwiazd", brzegiem morza oraz na molo. Dopełnieniem atrakcji były długo wyczekiwane zakupy i lody.

Naładowani wrażeniami i obładowani upominkami dla rodziny podróżnicy wyruszyli w podróż powrotną. O godzinie 21.40 podróżnicy bezpiecznie powrócili w ramiona stęsknionych rodziców.

Elżbieta Andruszewska