Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

XIV TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE
i RUCHU DROGOWYM

Dzisiaj 9 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole XIV Turniej Wiedz o Bezpieczeństwie i Ruchu Drogowym dla klas 0 – III pod hasłem „Bądź bezpieczny”. Zbliżające się wakacje z pewnością będą obfitowały w wiele uciech, turniej był więc doskonałym sposobem na sprawdzenie i utrwalenie wiedzy ze znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Trzyosobowe zespoły musiały się zmierzyć z dość trudnymi pytaniami i zadaniami dotyczącymi ruchu drogowego, zadań służb ratunkowych i udzielania pierwszej pomocy. Muszę przyznać, że udzielane przez nich odpowiedzi wzbudzały podziw, bo nasi uczniowie wykazywali się ogromną wiedzą.

Turniej przebiegał niezwykle sprawnie. Każda drużyna za poprawną odpowiedź otrzymywała 1 punkt, a ponieważ nie padła żadna błędna, to na koniec wszystkie zespoły dysponowały kompletem punktów i oczywiście przyznano cztery pierwsze miejsca ex aequo.

Z duma możemy stwierdzić, że nasi uczniowie znają się na bezpieczeństwie i są dobrze przygotowani do bezpiecznych wakacji.

Elżbieta Andruszewska