Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Z WIZYTĄ U WYDRY

Dnia 4 maja 2017r. uczniowie z klasy IV i V udali się na wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego. Wyjazd odbył się w ramach realizacji innowacyjnego programu ,,Ziemia Choszczeńska bliżej nas”. Drawieński Park Narodowy, to jeden z 23 parków narodowych w Polsce i najbliżej nas zlokalizowany (odległość 30 km). Tajemnice przyrody wśród kropli deszczu odkrywali uczniowie z pomocą 2 pań przewodniczek, które poprowadziły nas ścieżką edukacyjną ,,Drawnik”. Szliśmy wzdłuż rzeki Drawy, wpatrywaliśmy się w jej szybki nurt, słuchaliśmy opowiadań pań przewodniczek i szukaliśmy… wydry. Tak, tak - wydry, bo okolice rzeki Drawy, to jej naturalne środowisko. Mimo ogromnego zaangażowania ze strony uczniów, nie udało się spotkać wydry w okolicach rzeki, ale za to ona sama zaprezentowała się  nam w logo parku oraz w pierwszym kwartalniku dla dzieci ,,Wydra i przyjaciele”. W pierwszym numerze czasopisma wydanym przez Drawieński Park Narodowy znalazły się opowiadania o wydrze, rebusy, wycinanki, krzyżówka i wiele ciekawych informacji o parku. Szczególnie zainteresował auczniów konkurs na imię wydry. Padały różne propozycje i z pewnością niektórzy wyślą swoje pomysły na adres mailowy redakcji gazety: wydraiprzyjaciele@dpn.pl . Wszyscy zainteresowani muszą pamiętać, aby podać swoje imię i nazwisko, wiek oraz adres zamieszkania. Termin nadsyłania propozycji mija 15 maja 2017r. Zatem do pracy, bo wydra-przewodniczka nie może być bezimienna.

Choć pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, to wróciliśmy nie tylko z mokrymi plecakami i skarpetkami, ale przede wszystkim z miłymi wspomnieniami z Drawieńskiego Parku Narodowego.

Opracowała:

Danuta Stróżyńska-Gryćko