Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,
kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela’’

  Dnia 28 października 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego, udały się z bardzo ciekawą i pouczającą wizytą do księgarni ,,Pegaz ”w Choszcznie. Panie bardzo miło przywitały przedszkolaków i opowiedziały jaka jest księgarnia, kto do niej przychodzi i co można w niej kupić. Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się również, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach. Wszystkie książki mają swoje działy tematyczne dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, której szukamy. Okazało się, że dzieci doskonale się orientują ponieważ, nie raz z rodzicami kupowały kolorowanki lub książeczki z bajkami. Miłą niespodzianką dla nas była możliwość wysłuchania w księgarni fragmentu bajki, którą przeczytała nam jedna z pań. Na zakończenie naszej wizyty serdecznie podziękowaliśmy Paniom za miłe przyjęcie oraz przybliżenie nam informacji o książkach. Obiecaliśmy, że nie jest to nasza ostatnia wizyta i jeszcze na pewno razem się spotkamy. 

Wycieczka, bardzo się dzieciom podobała a szczególnie niezwykła atmosfera panująca w tym magicznym miejscu pełnym kolorowych książek. Takie wizyty przyczyniają się do rozbudzania zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat.

                                                                                                                    Danuta Bartos