Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            21 marca w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole wiele się działo. W klasach młodszych odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Zapachniało wiosną”. W konkursie wzięło udział 17 dzieci. Wszyscy bardzo emocjonalnie podeszli do występu, ale i tak czuło się wiosnę, szczególnie w dziecięcych uśmiechach.

Laureaci konkursu to:

I miejsce – Julia Wesoła kl.I
II miejsce – Antosia Resiak kl. III
III miejsce – Wiktoria Świąder kl.II

Wszyscy uczestnicy dostali wiosenne dyplomy i nagrody.

Po konkursie,  w czasie obrad jury, dzieci zostały zaproszone do zabawy pod hasłem „Wiosenne Woogie - Boogie”. W trakcie tych zajęć najmłodsi uczniowie poznali nowe tańce i zabawy przy muzyce, którymi radośnie przywitali wiosnę.

W tym samym czasie uczniowie kl. IV – VI w zmaganiach konkursowych, walczyli o tytuł „Primus Inter Pares”. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 11 uczestników. Po zaciekłej walce tytuł prymusa i statuetkę otrzymał uczeń klasy szóstej Piotr Bocian.

Na koniec wszyscy udaliśmy się na boisko, gdzie odbyły się zabawy rekreacyjno – sportowe oraz pieczenie kiełbasek przy pierwszym wiosennym ognisku.

Mimo, że na dworze była jeszcze zimowa aura, nasz pierwszy dzień wiosny okazał się ciepły, słoneczny i radosny.

                                                                                                Anna Czerniak
Iwona Marciniak