Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE

 17 listopada uczniowie klasy II  i III  naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci Melanią Kapelusz , zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Choszcznie.

Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią  „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć”.  Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”.

Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera.

Autorka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, wciągając je w swoje książkowe opowieści. Prowadziła luźną rozmowę na temat bohaterów wcześniej przeczytanych fragmentów swoich książek. Rozmowa pochłonęła dzieci na całą godzinę.

 Uczestnicy spotkania zadawali pytania autorce, na które odpowiadała z uśmiechem w ciekawy i dostosowany do najmłodszych czytelników sposób. 

Na koniec dzieci ustawiły się w kolejce po dedykację we wcześniej zakupionej książce.

Spotkanie było bardzo miłe i na pewno zachęciło do przeczytania książek Melanii Kapelusz.

Iwona Marciniak