Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„KSIĄŻKA PRZED SĄDEM”

            W poniedziałek 20 czerwca odbyło się przedstawienie, które było podsumowaniem działań w ramach  projektu „Książki moich marzeń”.

Czy warto czytać książki? Ten problem miał do rozstrzygnięcia sąd. W roli sędziego wystąpiła Oliwia Kmieć, prokurator – Ala Dobczyńska, a rolę obrońcy odegrała Małgosia Szymańska. Oskarżona książka (Weronika Wesoła) w swoim wystąpieniu przekonywała słuchaczy, że jest niezbędna w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat. Prokurator jednak powołał świadków, którzy próbowali obalić tę tezę. Komputer (Martyna Bołociuch) i płyta CD (Alicja Bocian) przekonywały o swojej wyższości nad książką. Obrońca jednak przy pomocy swoich świadków bibliotekarki (Iwona Marciniak) oraz przedstawicielki czytelników (Wiktoria Wierucka) dowodził  swoich racji. Wyrok sądu był zgodny z oczekiwaniem większości  i brzmiał:

-Książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia.
- Książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.
- Z czytania nie wolno zrezygnować!

W przedstawieniu wzięli również udział: Wiktoria Chaj - narrator, Jakub Bielawski –strażnik sądowy. Oprawę muzyczną przygotowała p. Anna Czerniak.

Mam nadzieję, że spotkanie to pozwoliło zrozumieć, jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa czytanie i zachęci do częstego sięgania po książki, gdyż jak powiedział Andrzej Grabowski

                „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją czyta doradcę ma i przyjaciela .

                                                                            Iwona Marciniak