Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Czas powracać do szkoły …

            Pierwszego września gwarem i radosnymi powitaniami rozbrzmiewają szkolne korytarze. Tego dnia uczniowie z jednej strony z żalem żegnają wakacyjne przygody, lecz z drugiej z radością powracają do swych szkolnych przyjaciół i nauczycieli, by wspólnie odkrywać świat ukryty na stronicach podręczników oraz zdobywać nowe doświadczenia.

            Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole uświetnili swą obecnością: zastępca burmistrza Choszczna p. Magdalena Sieńko, sołtys wsi Zamęcin p. Marek Żurański, ks. Paweł Grędziak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie "Promyczek" p. Anna Kondracik oraz licznie przybyli rodzice.

            Pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko inaugurując nowy rok szkolny życzyła wszystkim, by był on pełen spokoju, optymizmu i by obfitował w sukcesy.

         Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem byłej wychowawczyni p. Elżbiety Andruszewskiej. Wśród wierszy poświęconych pożegnaniu lata i powitaniu szkoły nie zabrakło utworów nawiązujących do wydarzeń z 1 września 1939 roku. Poziom, jaki zaprezentowali czwartoklasiści nie budził wątpliwości, że w czasie wakacji nie zapomnieli oni o szkole.

            Tego dnia dopisała słoneczna pogoda, lecz mimo tego nasi uczniowie bez żalu przyszli do szkoły  i promienieli radością po spotkaniach z koleżankami i kolegami oraz swymi wychowawcami.

Elżbieta Andruszewska