Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

Zakończenie projektów edukacyjnych
z języka polskiego w klasach VI i IV.

Dnia 16 lutego ja i moja klasa na języku polskim przedstawiliśmy  scenki na podstawie fragmentów powieści pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery. Jeszcze w I półroczu podzieliliśmy się na trzy grupy. Każda z grup dokonała adaptacji tekstu literackiego. następnie przydzieliliśmy role poszczególnym aktorom, nikt nie został bez choćby epizodu. Każda z grup zadbała także o scenografię, dobór kostiumów, charakteryzację. Każdy zespół aktorów czymś "zabłysnął": wszyscy mieliśmy przepiękne stroje, nasze "Anie" grały jak prawdziwe aktorki; jedna z dziewcząt, która wcieliła się w rolę Ani, pomalowała włosy na rudy kolor. Ważną rolę pełniły także nasze rekwizyty. Otrzymaliśmy, pomimo drobnych pomyłek, szóstki, bo wszyscy sumiennie przyłożyliśmy się do projektu.

                                                                                           Anna Bocian, uczennica klasy VI.

Następnego dnia projekt zakończyli uczniowie klasy IV. Oni także przedstawiali fragmenty lektury, tyle, że opracowali scenki na podstawie baśni Carlo Collodiego "Pinokio". Podzieleni na dwu- trzyosobowe grupy zaadaptowali przede wszystkim fragmenty, w których występowali: Kot, Lis i Pinokio.  Wykonali też własnoręcznie kukiełki, bo teatrzyk był kukiełkowy. Zaproszeni goście, uczniowie klasy "O'',  gorąco oklaskiwali aktorów i ich przepiękne lalki. Nauczyli się, że nie wolno być naiwnym i lekkomyślnym, bo może spotkać nas kara.

Uczniowie klasy IV sumiennie wykonali wszystkie elementy projektu, wykazując się własną inicjatywą w tworzeniu tekstu i kukiełek. Zasłużyli w pełni na oceny celujące.

                                                                        Joanna Szczupakiewicz, opiekun projektów.