Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

PIKNIK TRZECIOKLASISTÓW

Tradycją już się stało, że uczniowie kończący trzecią klasę na zakończenie mają piknik rodzinny. Nasze spotkanie miało miejsce 23 czerwca 2016 r., na posesji państwa Waszkiel. Dopisały nam i pogoda, i dobre humory, bo jak tu się nie cieszyć w przeddzień wakacji.

Organizatorami pikniku byli rodzice, którzy  w tym roku  przybyli bardzo licznie. Przygotowali oni wspaniały poczęstunek: kiełbaski i inne przysmaki z grilla, hamburgery, ciasta, owoce, a nawet lody. Rodzice włączyli się również aktywnie do gier i zabaw przygotowanych przez uczniów. Wśród atrakcji był dmuchany zamek, tor przeszkód, malowanie twarzy według koncepcji uczniów, bilard i piłkarzyki. Największą frajdę sprawił jednak mecz piłki nożnej - dorośli kontra dzieci. Ja, choć grałam na prośbę moich wychowanków pierwszy raz w życiu, przekonałam się, że ta gra może sprawiać przyjemność. Chociaż na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że rozkład sił nie był sprawiedliwy, bo dorośli przewyższali wzrostem i doświadczeniem, to jednak lepszą sprawnością fizyczną oraz techniką dysponowali trzecioklasiści. Dorośli musieli ulec przewadze dzieci i ten mecz, wprawdzie bez żalu, ale przegrali. Nasunęła się refleksja, że pan Adam Nawałka może być spokojny o przyszłość polskiej kadry, a jeśli nie on, to na pewno Pomorzanin Zamęcin.

Później były jeszcze dwie rozgrywki w dwa ognie drużyn mieszanych. Najbardziej podobały się one rodzicom, którzy stwierdzili, że wspólna zabawa z dziećmi może dostarczyć wielu emocji i wrażeń.

Ponieważ był to również Dzień Ojca, nie mogło więc zabraknąć życzeń i tradycyjnego "Sto lat" dla tatusiów obecnych na pikniku.

Ten piknik był wspaniałym posumowaniem trzech lat wspólnej nauki, które bardzo szybko minęły. Były one pełne wytężonej pracy, wielu sukcesów i zaowcowały niezapomnianymi wspomnieniami.

Moim drogim wychowankom życzę wielu sukcesów edukacyjnych, a przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu. Rodzicom moich uczniów życzę, by ich dzieci były dla nich, jak dotąd, powodem do dumy.

Bardzo dziękuję za trzy lata nauki i współpracy.

Elżbieta Andruszewska