Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„NIE MA TEGO ZŁEGO”

                O tym, że nasza szkoła ma grono aktywnych, kreatywnych i przedsiębiorczych rodziców wiadomo w środowisku już od dawna, bo chyba każdy ze społeczności lokalnej słyszał o Zespole Inicjatyw Rodzicielskich. Zespół ten, a raczej jego nazwa odeszła jednak w przeszłość, bo na jego fundamentach wyrosło Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek”, do którego należą w głównej mierze rodzice uczniów, ale także nauczyciele i pracownicy tej szkoły.

            Społeczność szkolna i lokalna miały możliwość poznania artystycznego potencjału „Promyczka”, ponieważ 8 grudnia 2016 r. odbyła się premiera bajkowego przedstawienia pt.: „Nie ma tego złego”. Członkowie stowarzyszenia prócz wspaniałej gry aktorskiej, jakiej nie powstydziliby się nawet zawodowi aktorzy, dokonali niemalże cudu, zamieniając salę gimnastyczną w teatralną - z kurtyną, trzema pięknymi scenografiami i reflektorami.

            Przedstawiona historia opowiadała o troskach czarnych charakterów: Baby Jagi z bajki „Jaś i Małgosia”, złej królowej  z „Królewny Śnieżki”, smoka z „Legendy o smoku wawelskim” i wilka z „Czerwonego Kapturka”. Otóż ci negatywni bohaterowie postanowili zniknąć ze swych bajek,  bo nikt ich nie lubił. Jednak jak każda bajka, ta również zakończyła się pomyślnie, bo jak się okazało „…bez złych postaci pouczających bajek byśmy nie mieli”.

            Występ został nagrodzony wielkimi brawami, a publiczność wcale nie miała ochoty opuścić sali. Nawet paczki, które dla wszystkich dzieci przesłał kurierem św. Mikołaj nie były ważniejsze od wyrazów uznania, jakimi dzieci i dorosła publiczność obdarowali promyczkowych artystów.

            Przedstawienie oglądał również p. Tadeusz Krawiec, który na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Choszcznie zamieścił piękny artykuł (czytaj).

W przedstawieniu udział wzięli:

MARTA MACIĄGOWSKA (Baba Jaga), 
KRYSTYNA KALISIAK(królowa), 
ANNA NOWAKOWSKA (wilk), 
ANETA KALISIAK (smok), 
EWA RATUSZNIAK (król), 
ANNA KLEJNA (szewczyk Dratewka), 
AGNIESZKA WESOŁA(Jaś), 
ANITA SŁOKA (Małgosia), 
MAGDALENA MĄDRASZEK,
KINGA MISZKIEWICZ,
ALEKSANDRA PIEŚKIEWICZ,
NATALIA MACIĄGOWSKA(krasnoludki), 
ANNA KONDRACIK (Czerwony Kapturek), 
KATARZYNA KUROSZ (babcia Czerwonego Kapturka)
MARIAN KUROSZ (leśniczy), 
ANETA HŁADONIUK (księżniczka - narratorka), 
ANNA CZERNIAK(oprawa muzyczna), 
ELŻBIETA ANDRUSZEWSKA i IWONA MARCINIAK(scenariusz, reżyseria i scenografia).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu
i gratulujemy promyczkowym artystom.

Elżbieta Andruszewska