Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim

W ramach projektu Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim 13 października odbyły się zawody w dwóch dyscyplinach: bieg na orientację oraz wioślarstwo na ergometrach.

Zawody Bieg na Orientację przeprowadziła Pani Agata Porzycz – 37-krotna medalistka Mistrzostw Polski, w tym 13 krotna mistrzyni Polski, uczestniczka Mistrzostw Świata (1983,1989), trener reprezentacji Polski w biegach na orientację. Zawody wzbudziły wśród uczniów wiele emocji, zwłaszcza praca z mapą oraz tajemnicze chipy budziły obawy zawodników. Na szczęście szkolenie przeprowadzone przez Panią Agatę rozwiało wątpliwości a zawody okazały się świetną zabawą. Naszą szkołę reprezentowała jedenasto osobowa drużyna, z której wszystkim zawodnikom udało się zaliczyć trasę i otrzymać klasyfikację. Najlepsi zawodnicy:

II miejsce Martyna Bołociuch
III miejsce Weronika Wesoła

Wyścig na ergometrach wioślarskich przeprowadził Kajetan Broniewski – 3-krotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992) i mistrzostw świata (1991), mistrz juniorów (1981, wielokrotny mistrz Polski (24 x). W tej jednak dyscyplinie nie udało nam się uzyskać wysokich wyników.

Sławomir Kolański