Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WIZYTA W KSIĘGARNI

W środę 27 kwietnia uczniowie klasy II i III z wychowawczyniami odwiedzili księgarnię „Pegaz” w Choszcznie. Właściciele, państwo Maria i Tomasz Mińscy, przyjęli nas bardzo serdecznie i zaprosili do rozgoszczenia się w tym magicznym miejscu. Pani Maria opowiedziała dzieciom na czym polega praca księgarza, oraz jakie są działy i zasoby księgarni. Dzieci słuchając, bardzo się niecierpliwiły – bo w kieszeniach miały pieniążki na książkę, którą miały same wybrać i kupić. To był najpiękniejszy widok. Wszyscy uwijali się jak w  „pszczoły w ulu”, przeglądając różne pozycje. Wybór - mimo ogromnego asortymentu nie był łatwy. Niektórzy potrzebowali pomocy sprzedawców lub porady właścicieli. Pracownicy z ogromną cierpliwością wspierali małych klientów. Wreszcie po półgodzinnym szaleństwie zakupowym, wszyscy z wypiekami na twarzach byli w pełni usatysfakcjonowani. Trzeba dodać, że ku naszemu zadowoleniu dzieci dokładnie potrafiły sprecyzować, jakie książki je interesują. Dokonując zakupów, samodzielnie potrafiły wyliczyć potrzebną kwotę i oszacować, czy reszta wystarczy na dodatkowy zakup. Niektórzy nawet dokonali zamówień wybranych pozycji drogą elektroniczną. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani ciasteczkami i obdarowani zakładkami.

To były bardzo ciekawe zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej, polonistycznej i matematycznej, przy zachowaniu podstawowych zasad dobrego zachowania. Jesteśmy dumne z naszych uczniów.                                          

                                                                                                                                             Iwona Marciniak