Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

POZNAJEMY TAJEMNICE KULTURALNE SZCZECINA

25 października uczniowie klas: IV,V,VI wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Pierwszym punktem był pobyt w Filharmonii im. M. Karłowicza. Uczniowie wzięli udział w niezwykłej lekcji muzyki: dowiedzieli się jak i kiedy powstała orkiestra symfoniczna, jaki jest skład orkiestry, kto był twórcą opery i symfonii. Wysłuchali także fragmentów symfonii, m.in. V symfonii Ludwiga Van Beethovena  pod batutą dyrygenta Krzysztofa Jakubiaka.

Wizyta w filharmonii należy do niezapomnianych, bo wielu uczniów było w tym miejscu po raz pierwszy. Sam budynek zachwycił okazałością jak i wystrojem wnętrza, na które złożyły się przede wszystkim biel marmuru i złote elementy dekoracji.

W Muzeum Narodowym uczniowie mogli podziwiać stałą wystawę rzeźb przedstawiających starożytne postacie, zarówno z mitologii, jak i historyczne.

Nowa wystawa: "Maski i lalki afrykańskie" nie wszystkich zachwyciła, niektóre z lalek wyglądały dosyć potwornie i strasznie. Natomiast na wielbicieli marynistyki czekała wystawa rybołówstwa i żeglarstwa na Pomorzu.

Chyba jednak największą atrakcją okazało się Miasto Nauki, wydzielona część w muzeum, przedstawiająca naukę w przystępny i praktyczny  sposób. Uczniowie mogli "sprawdzić" na sobie każde zjawisko optyczne i fizyczne, jakie znalazło się w muzeum. Do najciekawszych dzieci zaliczyły: kabinę nieskończoności, kręcący się domek, lustra, koło hipnotyczne.

Wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci.

                                                                                        Joanna Szczupakiewicz.