Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

,,Dzień jabłka i marchewki”

     Koordynator do spraw Promocji zdrowia oraz  Samorząd Uczniowski zorganizowali akcję pt. "Dzień jabłka i  marchewki". Nowe święto w szkolnym kalendarzu wpisano na 3 listopada, o czym odpowiednio wcześniej poinformowało hasło umieszczone w holu. Wcześniej uczniowie przynieśli do szkoły marchewki i jabłka z własnych ogródków, które wykorzystane zostały do wykonania soków. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w „marchewkowe i jabłkowe ” kolory, a na głowach miały opaski z marchewką lub jabłkiem. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew oraz jabłko i dlaczego należy je jeść w różnej postaci. Pani „Marchewka” powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy przy piosence „Urodziny Marchewki”. Korowód z Marchewką na czele mknął korytarzami naszej szkoły. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, jabłkowo-marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszyscy uczniowie będą piękni, zdrowi i uśmiechnięci. Celem akcji było promowanie zdrowego żywienia i odwrócenie uwagi od spożywania niezdrowej żywności typu chipsy, cola i innych szkodliwych dla zdrowia produktów.

Zainteresowanie akcją naszej szkolnej społeczności było jak zwykle ogromne. Dzieci chętnie częstowały się jabłkami i marchewką, kosztowały świeżego marchewkowego i jabłkowego soku przygotowanego przez Panie ze Stowarzyszenia ,,Promyczek”. Uczniowie obiecali również, że od tej pory częściej będą zastępowały chipsy witaminkami z ogrodu.                   

                                              Trzymamy za słowo! :)

                                                                                                                              Danuta Bartos