Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

DWA ŚWIĘTA

Dnia 21.04.2016 r. na drugiej przerwie odbyło się spotkanie społeczności szkolnej związane z dwoma zbliżającymi się świętami. Pierwsze to Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia, drugie to Światowy Dzień Książki przypadający na 23 kwietnia.

W związku z pierwszym świętem oraz w połączeniu z rocznym planem rozwoju czytelnictwa,  uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie wykonać prezentację pod tytułem „Ciekawostki przyrodnicze”, w oparciu o ciekawe publikacje. Swoje prace przedstawili: Jowita Korzeniewska z klasy VI, oraz Jakub Bielawski z klasy IV. Widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali niezwykłe, wybrane przez autorów ciekawostki ze świata przyrody, niektóre rzeczywiście zaskakujące, opatrzone rzeczowym komentarzem. Prace uczniów pilotowała nauczycielka przyrody p. dyr Danuta Stróżyńska-Gryćko, nagradzając twórców upominkami.

W związku ze Światowym Dniem Książki, bibliotekarka Iwona Marciniak zaprosiła wszystkich uczniów na  spotkanie do księgarni „Pegaz” w niedzielę 24 kwietnia na godzinę 11.00. Zapowiedziała również wycieczki: kl. II i III do księgarni oraz  kl. IV-VI do Biblioteki Garnizonowej, na ciekawe lekcje biblioteczne.

 Każda forma rozbudzająca ciekawość czytelniczą na pewno zaowocuje w przyszłości.

                                                                                                                             Iwona Marciniak