Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2016 roku w sali Szkoły Podstawowej w Zamęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie uświetnił montaż słowno- muzyczny przygotowany przez klasę V oraz szkolny zespół wokalny pod czujnym okiem Doroty Kowalczyk i Anny Czerniak. Także dekoracja była dziełem tych nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zamęcinie. 

Z tej okazji odbyła się wspaniała część artystyczna, w której pani dyrektor Danuta Stóżyńska-Gryćko wcieliła się w rolę maszynisty mającego za zadanie odnaleźć swoich nauczycieli oraz dowieźć ich do stacji o nazwie „Szkoła Podstawowa Zamęcin”. Każdą stację, na której zatrzymywał się pociąg kończyła parafraza piosenki Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka”. Po dotarciu do ostatniej stacji uczniowie odśpiewali uroczyste 100 lat, po którym uczennica klasy V- Klaudia Jekiełek złożyła najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, administracji i obsłudze szkoły. Wypowiadane życzenia uczniowie klasy V wzbogacili pięknymi kwiatami – różami. W imieniu społeczności uczniowskiej serdeczne podziękowania za naukę, opiekę, życzliwość i wyrozumiałość złożył także Samorząd Uczniowski wręczając własnoręcznie zrobione kartki.

 W imieniu rodziców okolicznościowe życzenia i podziękowania za trud pracy pedagogicznej i wychowawczej złożyła wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Zamęcinie przewodnicząca Rady Rodziców - pani Anna Nowakowska.

Na uroczystość szkolną przyjęła również zaproszenie pani prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek”, w zastępstwie której zaszczyciła nas swoją osobą członkini zarządu pani Marta Maciągowska, która również złożyła serdeczne życzenia i podziękowania dla pracowników szkoły.

 Święto Edukacji Narodowej jest każdego roku doskonałą okazją do nagrodzenia szczególnie wyróżniających się pracowników oświaty. W tym roku nagrodę  Burmistrza otrzymała nauczycielka  pani Elżbieta Andruszewska. Ważną częścią uroczystości było wręczenie nagród dyrektora i listów gratulacyjnych pracownikom Szkoły Podstawowej w Zamęcinie za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej w Zamęcinie                 za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno -- wychowawczej otrzymali nauczyciele: Joanna Szczupakiewicz, Iwona Marciniak, Anna Przyborek, Magdalena Mądraszek oraz pracownicy administracji i obsługi: Aneta Bednarek, Wiesława Łykus, Danuta Urbańczyk i Kinga Miszkiewicz.

Wszystkim wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy!

Dorota Kowalczyk