Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!”

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W bibliotece od tego roku działa oficjalna półka bookcrossingowa.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Właśnie taka półka znajduje się  przy naszej szkolnej bibliotece! 

Systematycznie przeglądajcie w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić i wymienić się z innymi?

Zasady naszej akcji:

  • PODZIEL SIĘ !!! Przynieś do biblioteki szkolnej swoje prywatne przeczytane już książki. Już teraz przejrzyjcie w domu swoje półki z książkami, może warto je uwolnić i wymienić się z innymi?
  •  PAMIĘTAJ! Jeśli zostawiasz książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych. Poleć swoim znajomym książki które zostawiłeś/aś!
  • CZYTAJ na terenie naszej szkoły, albo weź książkę ze sobą do domu i oddaj po przeczytaniu, bez konieczności rejestracji w naszej bibliotece.
  • PAMIĘTAJ o potrzebach innych, oni też chcą korzystać z uwolnionych książek. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 1 książkę.
  • DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI! Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej książce i zareklamuj ją innym.
  • SZANUJ! Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość.

Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

                                                                                                                      Aktyw biblioteczny