Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

BĄDŹ BEZPIECZNY!

  Nasi uczniowie od najmłodszych lat uczą się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Wiedzą również, że bezpieczeństwo każdego człowieka zależy przede wszystkim od niego samego.  Podczas spotkań z przedstawicielami policji, przy próbnych alarmach z udziałem straży pożarnej, a także w ramach realizowanego programu edukacyjnego WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować" nabywają wiedzę i umiejętności, które mogą prezentować podczas organizowanego od wielu lat TURNIEJU WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i RUCHU DROGOWYM dla klas 0 - III. 24 maja 2016 roku odbyła się XIII edycja tego turnieju.

Każdego roku, w organizacji turnieju, wspierają nas reprezentanci straży pożarnej, policji oraz służby zdrowia. Tym razem  zaszczycili nas swoją obecnością: pani Jadwiga Kościuczuk - pielęgniarka szkolna, mł. aspirant Stanisław Rydz - strażak oraz st. sierż. Jakub Pialik - policjant. To właśnie oni oceniali poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju.

Po zapoznaniu uczestników i publiczności z celami konkursu przystąpiono do turniejowych zmagań. Zespoły prezentowały swoją wiedzę w zakresie: przepisów ruchu drogowego, zachowania w sytuacjach zagrożenia, wzywania służb ratunkowych oraz ich zadań, a także udzielania pierwszej pomocy.

Zadania, z którymi musieli zmierzyć się przedstawiciele klas do łatwych nie należały, ale odpowiedzi były na imponującym poziomie. Członkowie jury byli pod ogromnym wrażeniem i za każdą odpowiedź przyznawali maksymalną ilość punktów. Finał konkurs nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Wszystkie drużyny zdobyły tyle samo punktów, a więc przyznano cztery pierwsze miejsca.

Podczas zmagań turniejowych był również czas na wypowiedzi przedstawicieli służ ratowniczych. Skarbnicą wiedzy i dobrych rad okazał się pan Stanisław Rydz.

Na zakończenie turnieju członkowie jury wręczyli drużynom dyplomy i nagrody, a przyjaciele z policji, straży oraz pani pielęgniarka otrzymali symboliczne podziękowania.

Choć turniej ten organizowany jest już tak wiele lat, to jego idea jest ciągle aktualna. W przyszłym roku znów się spotkamy na czternastej edycji tego konkursu.

                                                                                                                   Elżbieta Andruszewska