Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

PIERNIKOWE WARSZTATY W KLASIE III

Środa 20 grudnia była najbardziej oczekiwanym dniem przez uczniów klasy III.

Już na początku miesiąca zaplanowaliśmy piernikowe warsztaty z udziałem rodziców. Tego dnia wszystkie zajęcia - to praktyczne działanie. Każdy etap sprawiał małym kucharzom dużo radości. Rozpoczęło się od rozwałkowania wcześniej przygotowanego ciasta piernikowego i wykrawania przeróżnymi foremkami przyszłych słodkości. Przy pomocy mam  dzieci układały swoje ciasteczka na blachach i zanosiły do piekarnika. Dzieciaki nie mogły doczekać się momentu, gdy ich pierniczki będą gotowe i będzie można je udekorować. Z wielkim zaangażowaniem ozdabiały swoje „kulinarne dzieła” lukrem, kolorowymi posypkami, a także przeróżnymi ozdobami. Po wykonanej pracy każdy wraz ze swoim dorobkiem został uwieńczony na zdjęciu. Galeria zdjęć jest imponująca!

Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                  Wychowawca: Iwona Marciniak