Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

XII GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII

22 kwiecień 2016r. - to niewątpliwie data zarezerwowana dla ekologicznego święta ,,Dnia Ziemi”. Nikogo zatem nie zdziwiło, że tego dnia odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii. Konkurs przeprowadzany jest już od 12 lat, a pomysłodawczyniami i organizatorkami są dwie nauczycielki: Elżbieta Andruszewska i Iwona Marciniak.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny trzecioklasistów ze szkół z Choszczna (SP Nr1, SP Nr 3), Korytowa, Suliszewa, Sławęcina i  Zamęcina. W trakcie konkursu uczniowie z 6 szkół odpowiadali na pytania o tematyce przyrodniczej, układali puzzle ze zwierzątkiem, rozpoznawali rośliny na fotografiach, określali kierunki geograficzne, nazywali drzewa na podstawie okazów szyszek, itp. Poziom konkursu był wysoki, a rywalizacji towarzyszyły duże emocje. Ukojeniu nerwów uczestników konkursu posłużyły występy wokalne naszych solistek: Ani Kmieć i Antosi Resiak oraz występ zespołu ,,Wesołe nutki”. Część artystyczną przygotowała Pani Anna Czerniak.

Ostatnie momenty konkursu były niezwykle ekscytujące z uwagi na konieczność aż dwóch dogrywek między drużynami ze Sławęcina i Zamęcina o pierwsze miejsce. Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Sławęcinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zamęcinie
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Choszcznie.

Gratulacje i nagrody odebrali nie tylko laureaci, ale wszyscy uczestnicy konkursu. Było to możliwe dzięki hojności darczyńców, którzy od wielu lat wspierają organizację naszego konkursu, zarówno merytorycznie jak i finansowo. W tym miejscu należy podziękować Panu Robertowi Adamczykowi Burmistrzowi Choszczna, którego podczas konkursu reprezentowały Panie: Elżbieta Szyszka i Małgorzata Drabczyk. Drugą partnerską instytucją jest Nadleśnictwo Choszczno, którym zarządza Pan Jerzy Data. Podczas konkursu tę instytucję reprezentował Pan Przemysław Jaworski. Obu partnerom: Urzędowi Miejskiemu w Choszcznie i Nadleśnictwu Choszczno serdecznie dziękujemy! Wśród ufundowanych nagród były książki, hulajnogi, deskorolki, sprzęt sportowy, gadżety i słodycze, jednym słowem wszystko to co wywołało uśmiech na twarzach uczestników konkursu. Na koniec wspólne pamiątkowe zdjęcie i zaproszenie na poczęstunek. A my już dziś zapraszamy szkoły za rok na 13 edycję konkursu.

Danuta Stróżyńska-Gryćko
Dyrektor szkoły