Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

KONKURS "KLASA Z KLASĄ"
- odsłona pierwsza

W lutym bieżącego roku został ogłoszony konkurs "Klasa z klasą". Jest on realizowany w ramach innowacji pedagogicznej "ABC Dobrego wychowania", a uczestnikami są klasy IV-VI. Zgodnie z założeniami konkursu od marca do końca maja zespoły klasowe będą realizowały różne zadania, wezmą udział w teście na temat dobrych manier, a także będą oceniane przez nauczycieli.

                   Stawka w konkursie jest wysoka, ponieważ zwycięzcy otrzymają piękne trofeum (na zdjęciu obok), tytuł "KLASA z KLASĄ - SZKOLNI MISTRZOWIE DOBRYCH MANIER" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł z przeznaczeniem na działania integrujące zespół klasowy.

                    W marcu każda klasa miała przygotować gazetkę na temat zasad dobrego wychowania.  Z efektów zamieszczonych poniżej można wnioskować, że nasi uczniowie doskonale znają tematykę, a goście odwiedzający szkołę stwierdzają, że zasady savoir vivre potrafią stosować również w życiu codziennym.  Rywalizacja będzie więc duża, a zwycięzca z pewnością nie będzie znany do ostatniej chwili.

O lewej gazetki klas: IV, V i VI

Wyniki po miesiącu marcu przedstawiają się następująco:

  • za gazetkę najwięcej punktów - 3 - zdobyła klasa V, a klasy IV i VI otrzymały ex aequo po 2 punkty;

  • za zachowanie (w ocenie nauczycieli) 3 punkty zdobyła klasa IV, 2 punkty klasa VI, a 1 punkt klasa V.

Reasumując na prowadzeniu, po pierwszym etapie konkursu, jest klasa IV z dorobkiem 5 punktów, a klasy V i VI, ze stratą jednego punktu do lidera klasyfikacji, zajmują drugą lokatę.

W kwietni klasy mają przygotować scenki dramowe. Z niecierpliwością czekam na efekty prac zespołów. O wynikach konkursu po dwóch miesiącach rywalizacji poinformuję społeczność szkolną w następnym artykule na początku maja.

TRZYMAJMY KCIUKI ZA WSZSTKICH!

Elżbieta Andruszewska