Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

ODWIEDZINY RATOWNIKA MEDYCZNEGO
Z POGOTOWIA RATUNKOWEGO

W naszym oddziale przedszkolnym mieliśmy zaszczyt gościć ratownika medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Choszcznie, pana Stanisława Zimnego.  Nasz gość przyszedł do nas w swoim stroju pracowniczym wraz z potrzebnym do zajęć sprzętem medycznym.

            Dzieci wysłuchały bajki na temat pracy ratownika medycznego i udzielanej przez niego pomocy w przypadku złamania nogi. Przy okazji  przypomniały sobie ważne numery telefonów alarmowych oraz kiedy należy z nich korzystać.

            Ratownik zademonstrował, jak wykonuje się czynności medyczne przy złamaniach kończyn oraz jak unieruchamia się ciało dziecka, gdy jest to potrzebne. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w pokazach i zadawały wiele pytań. Dzieci mogły nie tylko obejrzeć sprzęt medyczny stosowany przez ratowników i obserwować wykonywanie opatrunków, ale, wcielając się w ich role, miały okazję działać praktycznie.

            Po raz pierwszy dzieci zobaczyły z bliska wyposażenie karetki pogotowia, miały możliwość dotknięcia wszystkich urządzeń i sprawdzenia, jak działają. Nasz gość, na prośbę przedszkolaków, włączył światła i sygnał karetki, wywołując uśmiechy na ich twarzach.

            Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się wielu nowych i ciekawych informacji na temat pracy ratownika medycznego, posiadły również umiejętności praktyczne.

            Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i chęcią poznania pracy naszego gościa, dlatego w nagrodę zostały przez niego zaproszone do bazy ratownictwa medycznego w Choszcznie, by z bliska zobaczyć  stanowisko pracy ratowników medycznych.

Wych. kl. „0” - Dominika Galińska