Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

X OLIMPIADA SPORTOWA PAŃSTW UNIJNYCH
KLAS I-III w SŁAWĘCINIE

Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły wzięli  udział we wspaniałym wydarzeniu sportowym, jakie miało miejsce 20 listopada 2015 r. w Sławęcinie - w Olimpiadzie Sportowej Państw Unijnych Klas I-III. Państwa europejskie reprezentowały drużyny ze szkół podstawowych gminy Choszczno. I tak  szkoła z  Suliszewa  wystąpiła jako Włochy, uczniowie z Korytowa jako Niemcy, gospodarze - Litwa, a my reprezentowaliśmy Czechy.

Tradycyjnie już na początku olimpiady odbyła się parada, a po niej zawodnicy odśpiewali hymn Unii Europejskiej i złożyli ślubowanie. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Elżbieta Kierlin, która oficjalnie otworzyła olimpiadę i życzyła wszystkim udanej zabawy.

Drużyny  z klas I, II i III stawały na linii startu trzykrotnie. Za każdym razem zmagały się dwóch konkurencjach. Emocji było wiele. Atmosfera była wspaniała. Każdy z całych sił dopingował swoich zawodników, którzy walczyli na miarę swych możliwości. Wszyscy mięli poczucie dobrze wykonanego zadania. I słusznie, bo jak się na koniec okazało poziom był tak wyrównany, że wszyscy zajęli I miejsce.

Gospodarzom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i dostarczenie nam tak wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                          Elżbieta Andruszewska