Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„MNIAM, MNIAM”

Dnia  12.10.2015r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl kabaretowo – edukacyjny wystawiany przez „Grupę T” z Torunia. W spektaklu poruszony został  problem zdrowego odżywiania  i stylu życia, bez uzależnień.

Racjonalna dieta oraz prawidłowo wykształcone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Sposób żywienia ma wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia a także lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. 

Celem spektaklu, było uświadomienie dzieciom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania a także sięgania po używki. 

To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko dla dziecięcego   widza.

Anna Czerniak