Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

AEROBIK W SZKOLE

Aerobik to ćwiczenia wykonywane w rytm muzyki w dość szybkim tempie i wielokrotnie powtarzane. W ćwiczeniach, dominują kroki taneczne połączone z elementami gimnastyki. Jest to najbardziej popularna forma treningu grupowego. Aerobik pomaga schudnąć, odreagować, wymodelować sylwetkę i na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Równie ważną zaletą regularnego uczestnictwa w zajęciach aerobiku jest poprawa odporności psychicznej, odprężenie i relaks.

Od listopada w naszej szkole, w każdy wtorek i czwartek odbywają się takie zajęcia . Uczestniczy w nich około 30 pań w wieku od 20 do 60 lat. Niektóre przychodzą na zajęcia ze swoimi dziećmi, które również chętnie ćwiczą.  Zajęcia są przyjemne i często bardziej przypominają zabawę niż trening, dostosowane do każdego, bez względu na wiek i kondycję. Można nie tylko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić sylwetkę czy poprawić kondycję fizyczną, ale też wyzwolić energię przy dynamicznej, rytmicznej muzyce. Ponadto podczas aerobiku organizm wytwarza endorfiny, które wpływają na poczucie szczęścia i kształtowanie dobrego samopoczucia, a na tym nam najbardziej zależy, szczególnie dlatego, że jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie.

Wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć serdecznie zapraszamy!

Wtorek, czwartek -19.30-20.30

                                                                                              Iwona Marciniak