Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

PRZEDSZKOLAKI POCIĄGIEM WYRUSZYŁY NA WYCIECZKĘ

      Dnia 06.05.2015r korzystając ze sprzyjającej  pogody, nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami podjęły wyzwanie i udały się pociągiem na wycieczkę. Gdy usłyszeliśmy zapowiedź przyjazdu naszego pociągu , wszystkie oczy skierowane były jego w kierunku . Następnie wszyscy wsiedliśmy do pociągu. Każde dziecko usiadło wygodnie w fotelu i cierpliwie czekało na największą atrakcję wycieczki, czyli przejazd pociągiem z Choszczna do Stargardu Szczecińskiego. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone. Wiele spośród nich pierwszy raz podróżowało pociągiem. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia dworca kolejowego oraz perony. Przyglądały się pracy pani w kasie. Dowiedziały się, kto to jest: sokista, konduktor i maszynista, a także do czego służy żółta  linia na peronach. Potem, tym razem już pieszo, udaliśmy się do muzeum na warsztaty lepienia z gliny. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy były przepiękne formy wazoników oraz kubków. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom, jak i rodzicom.

    Wycieczka pociągiem oraz zabawa na rękodzielniczych warsztatach w muzeum była dla dzieci ogromnym przeżyciem i na pewno  długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

     Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

 

                                                                                      Wychowawczyni

                                                                                                     Danuta Bartos