Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

 

MUSICAL "O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI"

Każdego roku proponujemy naszym uczniom wyjazd do prawdziwego teatru. Tym razem wybraliśmy się do hali Opery na Zamku w Szczecinie. Wprawdzie nie mogliśmy podziwiać wnętrz zamku, gdyż pomieszczenia opery nadal są w remoncie, niemniej jednak scena hali zrobiła na nas równie  wielkie wrażenie. 
Dzieci, jeszcze przed spektaklem, mogły z bliska podziwiać instrumenty oraz przyglądać się przygotowaniom orkiestry do występu. Sygnałem do tego, że za moment podniesie się kurtyna było pojawienie sie pani dyrygent, która powitała publiczność głębokim ukłonem. Po chwili uniosła swą batutę i popłynęły dźwięki, które przeniosły wszystkich w świat musicalu.
Bohaterami widowiska były dobroduszne krasnoludki, sierotka Marysia oraz gospodarz Skrobek. Nie zabrakło też czarnego charakteru - Lisa Sadełko. Cała historia została ukazana za pomocą tańca z elementami baletu, muzyki, śpiewu i ciekawej scenografii. Zmysły widzów pobudzały dodatkowo przepiękne, barwne kostiumy. Ten roztańczony i rozśpiewany spektakl wychodził czasami poza granice sceny, a aktorzy przechodzili tuż obok widzów.
Nasi uczniowi siedzieli jak zaczarowani i chłonęli każdą scenę. Niektórzy nie mogli uwierzyć, że aktorzy śpiewają na żywo. Wszyscy byli zgodni, że wyjazd był udany, a widowisko na długo zapadnie w ich pamięci.

                                                                                                                        Elżbieta Andruszewska - wychowawczyni klasy III