Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SAŁATKOWE FANTAZJE

Jesień w swym koszu obfitości niesie przepyszne owoce i warzywa. O tym, że są one zdrowe nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Wszyscy wiedzą także, że można je przyrządzać na różne sposoby. Uczniowie klasy III zamienili się na zajęciach technicznych w masterchefów i sprawdzili swe talenty kulinarne.

Prace przy wspólnym stole połączone były z rozmowami dzieci na temat ich upodobań związanych z owocami i warzywami. Jak się okazało każdy ma swoich jarzynowych faworytów.

Wraz z postępami  w przyrządzaniu sałatek rosły apetyty pobudzane cudownymi zapachami i soczystymi kolorami witamin zamkniętych w owocach i warzywach.

Na efekty końcowe nie trzeba było długo czekać. W miseczkach każdego ucznia pojawiły się smakowite sałatki. Wszyscy z wielkim apetytem zasiedli do degustacji swych kulinarnych arcydzieł. Wszystkie smakowały wyśmienicie.

Dzieci stwierdziły, że przyjemnie jest robić sałatki i zadeklarowały swoją pomoc w domach. Rodzice mogą być dumni, że będą mieli takich pomocników.

Elżbieta Andruszewska - wychowawca klasy III

[photogallery/photo00022983/real.htm]