Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

Mini Mundial - edycja 2015

Kolejny raz w Choszcznie odbył się turniej MINI MUNDIAL, w którym wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych młodsi (klasy III-IV) oraz starsi (klasy V-VI). Wielką niespodziankę sprawili uczniowie grupy starszej z naszej szkoły, którzy reprezentowali Austrię zajmując II miejsce przegrywając w finale z Islandią (Szkoła Podstawowa nr 1) po rzutach karnych. Zajmują II miejsce nasz zespół zakwalifikował się do wielkiego finału, który odbędzie się  w Szczecinie na stadionie Pogoni Szczecin. Najlepszym strzelcem tej grupy wiekowej został Norbert Kolański zdobywając 7 bramek, za co został wyróżniony nagrodą indywidualną. Oprócz króla strzelców turnieju nasza szkołę reprezentowali: Emanuel Zaczek (bramkarz), Maciej Gwoździk, Adrian Kolański (kapitan), Klaudia Worach, Edyta Tyrcha, Igor Korzeniewski, Julian Winnicki, Szymon Świąder, Piotr Bocian.

Grupa młodsze reprezentująca Ukrainę, również po rzutach karnych, zajęła V, z którego bardzo się cieszyła i jako pierwsza udzielała wywiadu na żywo do Radia Szczecin.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej w czerwcu w wielkim finale w Szczecinie.

Sławomir Kolański