Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Jesienią w lesie

            Aby w interesujący i ciekawy sposób poznać środowisko leśne, zaprosiliśmy do oddziału przedszkolnego przedstawiciela z Nadleśnictwa w Choszcznie.

            Dzieci  z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach prowadzonych przez pana Bartka. Na początku,  podzielone na dwa zespoły, miały za zadanie sklasyfikować odpowiednio zwierzęta do miejsc ich zamieszkania. Następnie kolorowały przeróżne zwierzęta leśne i wspólnie z leśniczym rozmawiały na ich temat. Podczas rozmowy dzieci „zasypały”  pana Bartka licznymi pytaniami, na które otrzymały czasami bardzo zaskakujące odpowiedzi. Dużą atrakcją była możliwość  potrzymania i przymierzenia  poroża jelenia: od małego po bardzo okazałe.

Na pamiątkę spotkania Nadleśnictwo z Choszczna przygotowało dla  każdego z dziecka: smycz, drewnianą linijkę i kredki. Dla całej grupy otrzymaliśmy zestawy puzzli. Wykorzystaliśmy je do rozegrania zawodów, który z  zespołów najszybciej ułoży  klocki.

W podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz o zwierzętach leśnych, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Wręczyły również panu Bartkowi własnoręcznie wykonany rysunek.

Dzieci były tak zadowolone z odwiedzin  pana leśniczego, że zaprosiły go na kolejne spotkanie.

Wych. kl.”0”- Dominika Galińska