Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

     

" Recytatorskie sukcesy naszych uczniów."

            Wielu uczniów naszej szkoły lubi recytować wiersze, co może wydawać się dziwne w dzisiejszych czasach; w dobie komputerów, telefonów, smartfonów, tabletów...

            Dlatego też cieszy podwójnie każdy, nawet najmniejszy sukces.

            W kwietniu I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Poezji Religijno-Patriotycznej w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie zdobyła uczennica klasy VI - Justyna Gwoździk.

            20 maja wzięliśmy udział w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: "Twórczość Marii Konopnickiej oczami dzieci i młodzieży".

Uczniowie klas I-III popisywali się recytacją wierszy poetki, natomiast uczniowie klas IV-VI deklamowali fragmenty prozy z cyklu" Opowiadania i nowele."

            W kategorii młodszej I miejsce zajęła Antonina Resiak z klasy II, wychowanka pani Elżbiety Andruszewskiej, za wiersz pt. "Czytanie".

            W klasach IV-VI bezkonkurencyjna okazała się Justyna Gwoździk z klasy VI, nokautując wszystkich rywali i zdobywając maksymalną liczbę punktów oraz I miejsce za fragment "Marianny w Brazylii."

            Otrzymała także nagrodę specjalną z rąk organizatorów za odnoszenie sukcesów na tutejszych konkursach przez ostatnie pięć lat.

            II miejsce zajęła uczennica klasy IV- Wiktoria Chaj za fragment "Naszej szkapy".

            Obie uczennice przygotowała pani Joanna Szczupakiewicz.

            Gratulujemy uczennicom i nauczycielom sukcesów!

                                                                       Joanna Szczupakiewicz.