Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

Konkurs „Żyj zdrowo i kolorowo”

Dnia 13.05.2015 r. już po raz V odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o zdrowiu pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. W konkursie udział wzięły dzieci z klas 0-III, a także rodzice.

Pierwszym zadaniem dla uczniów i rodziców było zaśpiewaniu piosenki o zdrowiu. Następnie pięć trzyosobowych drużyn zmagało się z szeregiem zadaniem m.in. odpowiadanie na pytania testowe, odgadywanie zagadek, rozpoznawanie po dotyku przyborów do higieny osobistej. Pracę drużyn oceniało jury w składzie: Pani Danuta Stróżyńska-Gryćko - dyrektor naszej szkoły, Pani Aneta Kalisiak – rodzic, Pani Jadwiga Kościuczuk – pielęgniarka. Ostatnią konkurencją były zawody sportowe dla uczniów klas 0-III i rodziców. Rywalizacja była ogromna!

Po ogłoszeniu wyników przez jury okazało się, że wszyscy zostali zwycięzcami. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni zdrowymi sokami zakupionymi przez Radę Rodziców i pamiątkowym dyplomem dla klas. Zarówno uczniowie jak i rodzice wykazali się dużą wiedzą na temat higieny osobistej, zdrowego wypoczynku, oraz zapobiegania chorobom.

Magdalena Jażdżyk